Formule 1 • MOTO GP

Pata Yamaha Ten Kate Racing aast op meer succes in Tsjechië

Uitgegeven door Fedor Eskes • 15 mei 2026 12:21

Aankomend weekend wordt de vijfde ronde van het FIM Supersport World Championship verreden op het Autodrom Most in Tsjechië. Na een dubbele podiumfinish op Balaton Park zal Pata Yamaha Ten Kate Racing met Can Öncü opnieuw op jacht gaan naar eremetaal met Can Öncü, terwijl dit weekend voor Yuki Okamoto een terugkeer naar bekend terrein betekent.

Pata Yamaha Ten Kate Racing


Het Autodrom Most staat sinds 2021 op de World Superbike kalender en is inmiddels een vaste waarde geworden in het kampioenschap. Ondanks de geringe lengte van 4,2 kilometer telt het Tsjechsiche circuit maar liefst 21 bochten. Het is een mix van langzame hairpins en chicanes maar ook een aantal zeer snelle bochten waardoor dit circuit een zeer gevarieerde uitdaging biedt.

Can Öncü stond vorig jaar twee keer op het podium in Most met een tweede plaats en een overwinning, terwijl hij het Balaton Park Circuit eveneens verliet met twee podiumfinishes. Met de competitieve Yamaha R9 zijn daarmee alle ingrediënten aanwezig om de achterstand op de leider in het wereldkampioenschap te verkleinen.

Na een moeizaam weekend in Hongarije keert Yuki Okamoto terug naar een circuit waar hij vorig jaar wel heeft gereden. Het zal voor de Japanner zaak zijn om het juiste gevoel met de R9 weer te vinden en de aansluiting te vinden richting de puntenposities.

Can Öncü: “Ik kijk enorm uit naar het komende raceweekend in Most. Ik heb er veel zin in, omdat ik me heel goed heb voorbereid en het gevoel binnen het team erg goed is. We hebben veel vertrouwen opgebouwd, dus ik kijk ernaar uit om aan het raceweekend te beginnen. Vorig jaar was ik erg sterk in Most, dus laten we hopen dat we opnieuw het tempo hebben. We zullen zien wat er dit jaar gebeurt.”

Yuki Okamoto: “De vorige ronde in Hongarije was voor mij erg teleurstellend. Dit weekend racen we weer in Most, een circuit waar ik erg graag rijd. Samen met het team blijf ik hard pushen voor een goed resultaat.”

Pata Yamaha Ten Kate Racing


Kervin Bos – Pata Yamaha Ten Kate Racing teammanager: “Most is een circuit waar we graag komen. Er heerst goede sfeer en er is vaak veel publiek. Het momentum aan de kant van Can is groeiende dus we verwachten met hem dit weekend mee te kunnen strijden voor de overwinning. Voor Yuki zal het een weekend zijn om zich te revancheren na een zeer lastig weekend op Balaton Park, waar hij voor het eerst was. Most kent hij al wel en het is een circuit waar hij graag komt. We hebben alles van het raceweekend in Hongarije kunnen analyseren en een goed plan gemaakt voor aankomend weekend. Daardoor kijk ik er weer enorm naar uit om dit weekend aan de start te staan. Het team is zelfverzekerd en goed voorbereid om dit weekend weer te kunnen scoren.”

Het raceweekend op het Autodrom Most begint met een vrije training op vrijdag, waarna ’s middags om 16:00 uur de Superpole sessie van start gaat. Na een warm-up sessie op zaterdagochtend wordt ’s middags al om 12:30 uur de eerste race van het weekend verreden. Op zondag wordt het gebruikelijke programma gehanteerd met een warm-up sessie in de ochtend en Race 2 om 14:00 uur.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS