Formule 1

Jos Verstappen hekelt ‘enorme blunder’ van McLaren in Las Vegas: "Waarom tot het uiterste...?"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 25 november 2025 17:49

Jos Verstappen noemt de diskwalificatie van beide McLarens in Las Vegas een 'enorme blunder'. De vader van Max Verstappen vraagt zich af waarom het team de afstelling tot het uiterste zou pushen, gezien de comfortabele voorsprong in het kampioenschap.

Jos Verstappen, Gianpiero Lambiase en Max Verstappen Red Bull Racing F1

Lando Norris en Oscar Piastri finishten als tweede en vierde, maar werden uit de uitslag gezet wegens een te dun skidblock. Bij Norris waren twee metingen onder de limiet van negen millimeter, bij Piastri zelfs drie. Teambaas Andrea Stella weet het aan onverwacht hevig porpoising op het stratencircuit.

“Dit is een grote fout van McLaren, een enorme blunder”, zei Jos Verstappen tegen Formule 1.nl. “Want waarom zou je het tot het uiterste pushen? Misschien was het echt een fout, maar misschien werkt de auto anders gewoon niet goed genoeg en moesten ze dit doen.”

De diskwalificatie was niet de enige misser van McLaren die avond. Norris maakte bij de start een agressieve beweging om Verstappen af te knijpen, maar ging daarbij te hard de eerste bocht in. Hij verloor de leiding aan Verstappen en zakte ook achter George Russell naar de derde plaats.

“Dat was te agressief”, oordeelde Jos Verstappen. “Het scheelde weinig of beide auto’s waren gebotst en uit de race geweest. Het probleem is dat Lando alleen maar bezig is met Max, Max, Max, maar ondertussen vergeet hij gewoon te remmen voor de eerste bocht. Max remde minstens vijf meter eerder. Dit kun je dus ook een fout noemen.”

De oud-coureur wees erop dat Zak Brown, de CEO van McLaren, vaker kritiek heeft geuit op de rijstijl van Verstappen. “Hij vond hem te agressief bij de start, maar ik weet zeker dat hij nu zijn eigen coureur hierover aanspreekt.”

Max Verstappen staat nu 24 punten achter op Norris, waar dat voor de diskwalificatie nog 42 punten was. “De titelstrijd is nog niet helemaal open, maar wel iets meer. De druk ligt nu bij McLaren en die zullen ze voelen. Max heeft niets te verliezen en kan vol in de aanval gaan. En dat zal hij doen. Het wordt een target=”_blank”>enorm spannend einde van het seizoen”, aldus Jos Verstappen.​​​​​​​​​​​​​​​​

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS