Formule 1

FOTO - Achter de roestige vangrails: Jos Verstappen verbreekt met Footwork-Hart FA17 baanrecord!

Uitgegeven door Fedor Eskes • 17 augustus 2025 18:21

Een rubriekje vanuit het verleden met een foto die nog voor de tijd van digitale fotografie kwam. Dus nog op een negatief gemaakt werd.
Een moment vastgelegd in een kort verhaal. Tijdens de zesde editie van de Marlboro Masters of Formula 3 in 1996, was het Footwork team van Jos Verstappen met de Footwork/Hart FA17 neergestreken op het verkorte interim circuit van Zandvoort, destijds met een lengte van 2,526 km lang.

Marlboro Masters Jos Verstappen

Met de gedachte om het oude baanrecord van Jan Lammers met de Leyton House/Ilmor CG911 uit 1992 te verbreken ging de vader van Max Verstappen aan de bak. Het record stond op 52,405 seconden. Een jaar ervoor in 1995 had Luca Badoer nog een poging gedaan met de Ferrari 412T1 van 1994 maar vergeefs was die poging.

Onder grote toezicht van de 73.000 toeschouwers ging Jos een poging doen op de race zondag van de Masters, ook Jan Lammers was aanwezig om het te aanschouwen. Jan was aanwezig omdat hij in de F1 Classics aan een race meedeed in het supportprogramma die dag met een Williams FW06 uit 1978.

Jos the Boss kennende maakt hij er meteen spektakel van met het uitrijden van de pits. De baan goed kennende, ook omdat Verstappen zelf in 1993 de winnaar was van de Marlboro Masters of Formula 3. Al in zijn eerste vliegende ronde verbrak hij het baanrecord met een tijd van 51,684 seconden. Niet latende nog erna wat meer demorondjes te geven voor het voltallig publiek. Een schitterend spektakel en met volle tribunes en duinen was de Marlboro Masters of Formula 3 in de jaren negentig een groots evenement.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS