Karting • GK4 Kartseries

Xavier Zandbergen pakt mooi podium in de GK4 Kart Series: "Ik ben er echt blij mee"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 21 juni 2023 01:54

VENRAY – In een zeer competitief veld pakte karter Xavier Zandbergen zondag een welverdiende podiumplaats tijdens de derde ronde van de GK4 Kart Series. De vijftienjarige coureur uit Elspeet werd knap derde in de Honda 9PK Senioren-klasse na een verbeten strijd om de podiumplaatsen.

Xavier Zandbergen

“Ik heb er hard voor geknokt. Het was een heel spannende wedstrijd en ben er uiteindelijk met de derde plaats vandoor gegaan. Ik ben er echt blij mee", zei de beloftevolle karter. "Tuurlijk wil je altijd winnen, maar voor deze race was dit het maximale dat ik eruit kon halen.”

Het was Xaviers eerste wedstrijd op Raceway Venray. Een heel technische baan, wat zijn prestatie nog wat meer cachet gaf. “Maar ik vind het ook een echt heel leuke baan. In de kwalificatie was ik derde. Dat was ook al goed.”

In de race leek er in eerste instantie nog meer mogelijk te zijn voor de snelle Gelderlander, want bij de start veroverde hij direct de tweede positie. “Alleen kon ik die tweede plek niet vasthouden. Maar derde is ook goed. Het was een echt succesvol weekend.”

En dan te bedenken dat Xavier pas iets meer dan twee jaar kart, en strijdt tegen rijders van wie de meesten al vele jaren karten. “Ik wilde eigenlijk mijn hele leven al deze sport doen. Ik vond het harstikke interessant. De snelheid en zo. Ik speelde vroeger ook veel met autootjes.”

“De eerste keer in een kart vond ik zó leuk om te doen met alle adrenaline die door mijn lijf stroomde. Dat was tijdens de beginnerscursus op kartcentrum Lelystad", al direct bleek dat Xavier talent had voor de kartsport. "Toen wist ik dat ik erin verder wilde.”

Waarom hij ‘pas’ op zijn dertiende ermee begon, weet Xavier niet precies. “Er was altijd wel een reden om er nog even mee te wachten. Maar toen ik dertien was, was ik er klaar voor het te gaan doen. Tijdens de cursus reed ik direct voorop met grote gaten. Nog geen halfjaar later begon ik al wedstrijden te rijden. Ik eindigde in mijn eerste seizoen als derde in het NKH-kampioenschap bij de junioren en in mijn tweede jaar werd ik vice-kampioen.”

Xavier Zandbergen

“Nu heb ik de overstap gemaakt naar de Honda 9PK bij de Senioren in de GK4 Kart Series en rij ik inmiddels bij de Senioren in het Nederlands kampioenschap huurkarts. Dat ik een aantal jaren ervaring achterstand heb op de rest geeft me nog meer motivatie om goed te presteren. Je weet dan dat als je iemand hebt ingemaakt die al vijf, zes jaar kart terwijl je zelf nog maar twee jaar racet. Dat geeft een goed gevoel.”

Xavier doet ook veel voor zijn sport. “Ik train elke dinsdag in Eindhoven. Ik probeer van elke training te leren om die ervaring zo snel mogelijk op te bouwen.” Bovendien is hij sinds dag één zelf verantwoordelijk voor het binnenhalen van sponsoren. Daar doet de ambitieuze coureur erg veel voor, hij geeft bijvoorbeeld kartclinics aan sponsoren, hij is aanwezig op business-events om zijn racen te promoten. En het loont, want zijn doorzetten wordt beloond met steeds meer supporters.

Daar heeft hij ook alle reden toe, want behalve goed presteren in de kart wil hij dolgraag in de toekomst de autosport in. Wat precies, heeft hij al duidelijk voor ogen. “Ik wil in een Ferrari GT3 op Le Mans racen. Ik heb mijn racelicentie nog niet, maar dat vinden we nog niet echt nodig omdat we nog geen autosport gaan doen. Ik ga eerst nog een paar jaar karten.”

Zo, die weet wat hij wil. Ook voor de kortere termijn trouwens. “Volgend jaar ga ik X30 Senior in het NK rijden. Ik wil in het eerste halfjaar het NK doen om erin te komen en daarna doorzetten naar een Benelux-wedstrijd!”

Xavier Zandbergen wordt in zijn raceactiviteiten ondersteund door:

Autobedrijf Schouten Ermelo
The Bridge audiovisual group
Lyfo - Always connected
Fixmybody.nl
Oosterhoff Poolen Installatie techniek
Hagenbeek Vastgoed
Mastermind Academy
Meditation Moments
Tim Douwsma, Univibes – Together we create
Reclamecentrum Textline
Zandbergen Eventcatering – Luxemburg
Kapsalon The Haircorner
Barbershop Nero
Goedverblijf – Hotelarrangementen
Yoeri Graaf – Personal Trainer
Wijn Design – Design & Web
Great Property Experience
Henk Brentjes – persoonlijk coach
My Solar Clean
Property Sourcing Agent Scotland
Veramente Fysiotherapie
De Club van 100


Xavier Zandbergen heeft ook een eigen one page site: www.xavierzandbergen.nl

Instagram: karting_xavierzandbergen

LinkedIn: linkedin.com/in/✅-xavier-zandbergen-63565522a

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS