Regenspecialist Sem Meijerink de beste op een nat Spa in GK4 Kart Series na perfecte aanpassingen!
Uitgegeven door Bas Kaligis • 30 oktober 2025 08:34
SPA - Van de vierde startplek naar de overwinning, dat presteerde Sem Meijerink zaterdag op het circuit van Spa-Francorchamps. De twaalfjarige karter uit Bornerbroek won de zesde ronde van de GK4 Kart Series in de Mini-klasse. Na een aanpassing aan de bandenspanning tussen de races keerde het tij in zijn voordeel.

“Dit voelt goed”, zei Sem met een grote grijns over zijn zege. “Ik had er nog niet echt bepaald op gerekend, want in de kwalificatie was ik vijfde geworden en in race één vijfde en in race twee vierde.” Toch had hij het gevoel dat er meer in zat. “We konden op zich wel vooraan meekomen. Maar in de heats kwam het er niet uit. In de finale gelukkig wel.”
De doorbraak kwam na een cruciale aanpassing. Na de eerste heat besloten Sem en zijn team de bandenspanning te veranderen. “Dat werkte heel goed”, aldus de coureur van topteam OW Karting. Al verliep de tweede heat niet zonder slag of stoot. Sem finishte als tweede maar kreeg vijf seconden straftijd, waardoor hij uiteindelijk als vierde werd geklasseerd.
In de finale kwam alles samen voor Sem. Bij de start reed hij goed in het spoor van de rijders vooraan en in bocht twee greep hij zijn moment. “Ik reed nu op de eerste plek en het gat werd alleen maar groter.” Eenmaal aan kop liet hij niets meer aan het toeval over en bouwde hij gestaag zijn voorsprong uit.
“Na rondje vijf, zes op kop werd het gat alleen maar groter. Dus toen had ik er wel weer veel meer vertrouwen in”, verklaarde Sem. In zijn kart voelde hij zich opperbest. “Het voelde heel lekker. Soms, als ik een foutje maakte, keek ik wel achter me, zodat ik wist of ik moest verdedigen of niet. Maar dat heb ik niet echt gehoeven.”
Wat heet: zijn voorsprong op de finish bedroeg dik vijf seconden, een wel héél comfortabele marge. Misschien ook niet zo verwonderlijk, want Sem is goed in natte omstandigheden. “Ik vind het in de regen rijden leuker dan op een droge baan. Je rijdt ook totaal andere lijnen. Soms aan de buitenkant, soms aan de binnenkant van de bocht, en over de kerbs heen.”
Hoewel hij de laatste tijd minder heeft kunnen trainen in natte omstandigheden, toonde hij zijn aanleg voor regen op ondubbelzinnige wijze. “Als je een foutje maakt, wordt die direct afgestraft. In de finale heb ik niet veel foutjes gemaakt.”

Sem werd onlangs al clubkampioen in Venray, maar hij hoopt ook bij de GK4 Kart Series hoog te eindigen. Door zijn overwinning deed Sem uitstekende zaken in de strijd om het kampioenschap. Voorafgaand aan dit weekeinde stond hij derde, maar de nummer één Denver Bos was niet present vanwege een wedstrijd in Italië. “Hij stond 150 punten voor op mij. Dus hij staat nog wel flink voor. Hij moet ook in Genk niet rijden, wil ik nog kans maken op het kampioenschap”, was hij realistisch.
Voor de laatste ronde in Genk heeft Sem alvast goede hoop op alweer een mooi resultaat. “Het is een baan die ik goed ken. De vorige keer was ik daar tweede. Nu heb ik ook weer goede verwachtingen, zeker. Zeker door deze overwinning zit het met mijn zelfvertrouwen wel goed.” Zijn doel is duidelijk. “Ik hoop dat we weer kunnen vechten om een podiumplaats!”
Sem bedankt zijn vader voor het sleutelen en alles wat hij voor hem doet. Ook bedankt hij zijn moeder, zijn broertje, zijn opa en OW Karting dat hem ondersteunt, Ricardo en Marcel Oude Weernink en Bas Harting voor de goede motoren.
Sem Meijerink wordt in zijn raceactiviteiten ondersteund door: de Sporthal in Almelo, Auto Leeftink uit Aadorp en PV Verspaning.


















