Podium Sam Claes in voorbereiding op Supernationals in Las Vegas: Mini's Belgium Racing tonen ijzersterk tempo
Uitgegeven door Bas Kaligis • 30 oktober 2025 16:03
SPA - Met een dubbele pet op keek Sam Claes terug op een geslaagd weekeinde tijdens de zesde ronde van de GK4 Kart Series. Op zaterdag toonden zijn Mini-rijders Diede Derdaele, Joshua Lauryssen en Thiago Onink een ijzersterke racepace. De 32-jarige teambaas van Karting Belgium Racing annex piloot pakte zelf op zondag de tweede plaats in de KZ-categorie. In de Open Shifter-klasse finishte hij als derde overall, een knappe prestatie voor iemand die twee jaar geen competitie heeft gereden.

“Ik ben wel tevreden met derde plaats overall”, zei Sam na de races op het circuit van Spa-Francorchamps. Toch had het resultaat nog beter gekund, oordeelde hij. Een groot deel van de dag had hij namelijk met een verkeerde afstelling gereden. “Voor de finale hebben we daarom redelijk veel aangepast. Wat goed uitpakte. En dan denk je achteraf: had ik maar eerder...”
In de finale mocht Sam als derde van start en knokte hij zich knap naar voren. Toch kostte het hem kostbare tijd. “Ik kon Randy (Schoonderwaldt, red.) niet direct voorbij. Daar verloren we snelheid, en de aansluiting naar de nummer één en twee”, verklaarde hij. “Maar naar mijn gevoel hadden we zeker dezelfde snelheid. Dus had ik nou de aansluiting kunnen hebben in het begin, dan hadden we misschien een andere wedstrijd gehad.”
Maar als telt niet, wist hij. Niettemin was zijn prestatie razendknap omdat Sam pas recent terugkeerde als competitierijder. “Twee jaar heb ik geen competitie meer gereden, maar ik kom toch nog altijd goed voor de dag”, stelde hij vast. Vergeleken met zijn vorige race in Mariembourg voelt hij vooruitgang. “Ik voel dat ik al iets meer in mijn ritme zit.”
En dat is precies waar hij op hoopte. Want Sam traint hard voor zijn derde deelname aan de Las Vegas Supernationals. “Ik ben de laatste weken drie dagen in de week gaan trainen, omdat ik voor Las Vegas natuurlijk heel goed voor de dag wil komen. Daarom neem ik deze wedstrijden mee om terug wedstrijdritme te krijgen”, legde hij uit.
Eerder behaalde hij daar al eens de vijfde plaats in de Shifter-klasse. “Dat was goed. Een tweede poging in de KZ2-klasse liep minder voorspoedig. “Daar heb ik twee keer een crash gehad in de heats. En heb ik de finale niet kunnen rijden. Dat was een beetje jammer. Vandaar dat ik beslist heb om nog eens mee te doen.”
Dit keer kiest Sam voor deelname in de KZ2 Master-klasse. “Ik ben 32 en ik heb twee jaar geen competitie gedaan. Als ik dan bij de gewone KZ2 meerijd, dan kom ik tegen wereldkampioen Senna van Walstijn en zo te rijden. Dan weet ik dat het heel lastig wordt”, redeneerde hij.
Voor Las Vegas staat nog één wedstrijd op het programma. “Komend weekend ga ik het NK van organisator Chrono meerijden in Genk. Dat is de laatste wedstrijd die ik kan doen voordat ik naar Vegas ga. Ik hoop dat ik er dan klaar voor ben.”

Naast zijn eigen ambities houdt Sam als teambaas ook de prestaties van zijn piloten scherp in de gaten. Opnieuw was zijn Mini-piloot Diede Derdaele weer heel snel. “Helaas had hij pech. Hij werd door de nummer één rondgetikt in de eerste bocht. Hij schoof van de baan af pakte Diede mee. Dus stonden de nummer één en twee in de grindbak. Daarna heeft hij de wedstrijd vervolgd. Uiteindelijk reed hij nog knap de snelste rondetijd in de wedstrijd. Dus we hadden wel echt de snelheid om met de overwinning mee te doen.”

Ook Mini-rijder Thiago Onink liet zich van zijn beste kant zien. “Thiago heeft één van zijn betere wedstrijden gedaan, moet ik zeggen”, aldus Sam. De eerstejaars Mini-rijder toonde goede progressie, iets waar de teambaas zichtbaar tevreden over was. “Als hij zo verder gaat, kunnen we nog mooie dingen van hem verwachten. Joshua Lauryssen verbeterde veel gedurende de dag en Joshua draaide uiteindelijk goede rondetijden in de finale." Zijn IAME X30 Senior-piloot Dylano Deckers reed uitermate sterk door nog zevende te worden in de finale na een DNF in de heats.
Zowel Joshua als Diede gaat volgend seizoen de overstap maken naar de IAME X30 Junioren-klasse. Joshua wordt volgend jaar pas twaalf. “Dat is een grote stap voor hem, een hele aanpassing”, wist Sam. “Van de winter moeten we veel trainen, zeker in de regen. Dat zijn niet de leukste dagen, maar ze zijn wel heel belangrijk!”
Sam bedankt iedereen in zijn team, Niels Roosen en Ramon Rietveld, en alle mensen in zijn directe nabijheid, met name zijn gezin en zijn vader die hem altijd steunen.


















