Karting • GK4 Kartseries

BEKC; Slijtageslag en tropische hitte

Uitgegeven door Bas Kaligis • 8 juni 2012 01:07

In het weekend van 26 en 27 mei werd de vierde wedstrijd van de BEKC en GK4 verreden. Ditmaal waren de coureurs te gast op het mooie circuit de Landsard in Eindhoven, waar de karters op op zaterdag zich opmaakten voor een endurancerace. Het werd pittig opgave door de hitte en dat betekende een aanslag op de rijders en mechaniek.

Startveld BEKC

BEKC Rotax Max

Na een warme trainingsdag werd zaterdag om 17 uur het startsein voor de kwalificatie van de BEKC gegeven. Het Nederlandse topteam DHP Karting stond hierbij voor het eerst dit seizoen aan de start en hoopte weerstand te kunnen bieden aan de Belgische deelnemers die deze klasse domineren. Met een derde plaats presteren ze sterk, maar toch moeten ze de poleposition overlaten aan het team van DV Racing Boys. Zij werden op de voet gevolgd door de FM Racing Boys, waardoor de eerste startrij met de Gillard karts rood-goud kleurde. De tweede startrij werd echter volledig door de Nederlanders opgeëist, met DHP karting en Van Goede Huizen Motorsport op de plaatsen 3 en 4. Het De Feyter Junior team mengde zich knap tussen de ervaren rijders uit de senioren en eindigt de kwalificatie op de elfde plaats.

BEKC

Bij de start van de wedstrijd sloeg FM Racing Boys meteen toe en greep de koppositie. Daarachter volgden de DV Racing Boys en Van Goede Huizen Motorsport. Het DHP team kende een minder goede start en zakte terug naar de zevende plaats, terwijl het Berghmans Racing team juist profiteerde. Zij klommen van de negende naar de zesde plaats, en kwamen na de eerste ronde vlak achter VD Racing 1 en het team van KWM over de streep. De DV Racing Boys wisten de leiding in de race nog even over te nemen, maar uiteindelijk ging het FM Racing Boys toch weer met de overwinning aan de haal. Na 100 minuten racen kwam het team 14 seconden eerder over de streep dan de coureurs van VD Racing 1, die voor het eerst dit seizoen naar het podium mochten.


Het team van DHP Karting herstelde zich knap en ze raceten met de Kosmic Kart naar de laatste podiumplaats. DV Racing, dat zo sterk had gepresteerd tijdens de kwalificatie, kon de mooie startpositie niet omzetten naar een podium en eindigde uiteindelijk op de tiende plaats. Daar had vast meer ingezeten, want het team zette wél de snelste rondetijd neer. De plaatsen vier en vijf werden ingenomen door SVB Racing en VH Racing. Laatstgenoemde reed een sterke wedstrijd en reed zich vanaf de elfde startplaats ver naar voren. Dat geldt ook voor het junior team van De Feyter Karting, want deze jonge coureurs eindigen na een lange en warme race op de zesde plaats.

RK1

BEKC RK1

De RK1 rijders van de BEKC waren ook in Eindhoven weer aan elkaar gewaagd. In een spannende kwalificatie was KWM Racing het snelste, maar ze werden op de voet gevolgd door RREM Racing, VSR 2 en Sigmind Racing. De coureurs van KWM Racing begonnen goed aan hun eerste ronden en leken met snelle tijden op weg te gaan naar hun eerste overwinning van het seizoen. Helaas sloeg de pechduivel toe en vlak na de eerste rijderwissel kwam het team met problemen langs de kant te staan. Na het wegvallen van de koprijders, ontstond er tussen RREM Racing en VSR 2 een mooi gevecht om de leiding van de wedstrijd. Uiteindelijk kwam VSR 2 winnend uit deze strijd en de hoogste trede van het podium mocht betreden, met daar achter Sigmind Racing en Qurius Motorsport. RREM Racing valt ver terug en moet uiteindelijk genoegen nemen met een vierde plaats.

Jimmy Onstenk

Eén van de rijders die al vele jaren plezier beleefd aan de kartsport en met name in de BEKC is Jimmy Onstenk van North Racing. RaceXpress.nl vroeg Onstenk om een terugblik: “Zaterdag 26 mei stond de 4e race van de BEKC op het programma op het circuit de Landsard te Veldhoven. Het was bijzonder warm wat veel vergde van het materiaal en vooral van de coureurs van North Racing. Met dank aan Tim de Feyter deed ook ons motorblok eindelijk wat het moest doen en konden we na en redelijke kwalificatie van Serge de Haan op een 7e plaats op de grid vertrekken. Serge kon het tempo goed volgen”, blikte Jimmy Onstenk terug. Met zijn 54 jaar is hij een van de oudere deelnemers. “Ik kon het juiste tempo niet vinden waardoor we wat terugvielen”, vervolgde Onstenk. “Ook hier was het de enorme grip en de warmte die mij parten speelde. Daarna was het de beurt aan Sander Steegstra. Ook Sander, die een langere stint reed, was aan het einde van zijn Latijn in de laatste 10 minuten en kon zijn hoofd amper nog recht houden in de kart. Hij was zo gefocust dat hij 2 keer een blauwe vlag miste en hierdoor een stop-en go kreeg opgelegd. Eindelijk was daar de verlossende zwart-wit geblokte vlag. In onze 4e race zijn we uiteindelijk op een 10e plaats geëindigd. Sander is na de race met een liter water weer wat bij zijn positieven gebracht.”

“We kijken al weer uit naar race 5 die op zaterdag 7 juli wordt verreden in Berghem waarbij we hopen dat het iets minder warm zal zijn dan tijdens de afgelopen race.”

Ook de organisatie kon tevreden zijn. De stijgende lijn zet zich voort. "Het was een heerlijke zonnige weekeinde GK4 en BEKC dat we meemaakten op circuit de Landsard in Eindhoven. De goede weersvooruitzichten waren voor enkele deelnemers de stimulans om de weg naar Eindhoven op de zaterdag nog te maken. En dat resulteerde in een overvolle paddock, waardoor diverse deelnemers werden verzocht om plaats te maken voor hun collega's door even de auto's ergens anders te parkeren dan in de paddock. Het was heerlijk om te zien hoe de mensen het weekeinde beleven. Lachende gezichten, opgewekte deelnemers en toeschouwers die een top sfeer creëerden, voor ons een genoegen om aan deel te mogen nemen. Met 17 Rotax Max teams en 6 RK1 teams was het aardig vol op de baan. In zijn totaliteit komen er steeds meer Nederlandse teams in de BEKC, en dat is goed voor de competitie, waar tot deze wedstrijd de Belgische teams in de Rotax Max en de Nederlandse teams in de RK1 toonaangevend waren. Het werd in beide klassen een strijd om in te lijsten."

Verslag GK4 volgt later. Stay tuned.

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS