Mitch Evans wint zinderende Miami ePrix; De Vries weet niet te maximaliseren +UITSLAG
Uitgegeven door Frank Korsel • 31 januari 2026 20:02
Mitch Evans heeft de ePrix van Miami gewonnen. De Nieuw-Zeelander ving de race als negende aan, maar triomfeerde alsnog. Porsche-teamgenoten Nico Mueller en Pascal Wehrlein vergezelden Evans op het podium. Joel Eriksson reed naar de vierde positie. De Fries Nyck de Vries eindigde op de vijfde positie en kan terugkijken op een weekend met positieve signalen. In de twee voorgaande weekenden had hij pas twee punten gescoord.

De derde ePrix van het seizoen werd gestart achter de Safety Car. De wedstrijdleiding nam deze beslissing door het natte asfalt. Na enkele ronden achter de Safety Car werd er besloten om een staande start uit te schrijven. Nico Mueller vertrok voor het eerst in zijn Formule E-loopbaan vanaf pole position, gevolgd door voormalig Formule 2-kampioen Felipe Drugovich, die voor het eerst vanaf de eerste startrij de ePrix mocht aanvangen. Nyck de Vries volgde op P3 en kende een goede start.
Net als Drugovich activeerde De Vries de attack mode in de openingsfase van de wedstrijd. Na verschillende strategische spelletjes wat betreft het gebruik van de attack mode, waar de coureur niet alleen vierwielaandrijving heeft, maar ook vijftig kilowatt-uur extra gedurende twee minuten, lag Antonio Felix da Costa na 22 rondes aan de leiding van de wedstrijd.
Mueller liet de achterkant van de Jaguar niet los en zette in de 24e ronde de aanval in op Da Costa. De Portugees leek de leiding direct weer over te kunnen nemen, maar werd afgestopt door zijn Duitse concurrent. Da Costa werd even later voorbijgestoken door teamgenoot Mitch Evans, maar een ronde later werd het spektakel.
Drugovich kon op het natte asfalt niet voldoende afremmen voor de voorlaatste bocht, waardoor hij op de achterkant van Da Costa klapte. De Vries kon de melee ontwijken en stoomde op naar de derde positie. Drugovich ontving een tijdstraf van tien seconden voor het incident.
De race vorderde en met een gedurfde actie baande Evans zich opnieuw een weg langs Mueller. Hoewel De Vries op de derde positie reed, betekende dit niet dat hij op zijn lauweren kon rusten. De Fries kwam onder enorme druk te staan van Pascal Wehrlein. Mede geholpen door een goed getimede attack mode werd de Mahindra-coureur gemakkelijk voorbijgestoken. Even later stak ook Joel Eriksson voorbij. Ook De Vries mocht nog een keer de attack mode activeren, maar dat maakte uiteindelijk niets meer uit.
Evans won de race, voor Mueller en Wehrlein. Hoewel hij als derde startte, moest De Vries genoegen nemen met de vijfde positie.
Positie Coureur Gap
1 N. Cassidy LEADER
2 N. Müller +3.151
3 P. Wehrlein 8.827
4 J. Eriksson 12.394
5 N. de Vries 16.561
6 E. Mortara 17.525
7 S. Buemi 17.718
8 A. da Costa 18.903
9 J. Martí 20.576
10 J. Dennis 21.102
11 Z. Maloney 21.817
12 O. Rowland 31.075
13 L. Di Grassi 33.315
14 T. Barnard 36.131
15 J. Aron 47.066
16 N. Cassidy 1 L
17 N. Nato 1 L
18 F. Drugovich 1 L
19 M. Günther 2 L
20 D. Ticktum NR




