Laatste nieuws
• George Russell meldde in niet-uitgezonden boordradio motorprobleem vlak voor uitvallen: "Check de PU. Iets voelt raar"• Vrouwelijke Formule 1-analist van F1TV plaatst vraagtekens bij regels FIA: "Daarin staat zwart op wit dat..."• Carlos Sainz heeft duidelijke boodschap na F1-softwarechaos: "Wie heeft er vijf jaar geleden besloten dat dit de juiste richting was?"• Oliver Bearman voelt zich benadeeld door Haas-strategie: "Normaal neem je de gok met de tweede auto"• Ferrari-CEO Benedetto Vigna spreekt geruchten over breuk met Fred Vasseur tegen• Champagnedouche voor Job Bult na zege en vicekampioenschap in Senior Cup! "Dit kon niet beter"• Tom Coronel wordt aan belofte herinnerd na zege van Max Verstappen: "Als Max nog een race wint, vreet ik een bezemsteel op"• George Russell meldde in niet-uitgezonden boordradio motorprobleem vlak voor uitvallen: "Check de PU. Iets voelt raar"• Vrouwelijke Formule 1-analist van F1TV plaatst vraagtekens bij regels FIA: "Daarin staat zwart op wit dat..."• Carlos Sainz heeft duidelijke boodschap na F1-softwarechaos: "Wie heeft er vijf jaar geleden besloten dat dit de juiste richting was?"• Oliver Bearman voelt zich benadeeld door Haas-strategie: "Normaal neem je de gok met de tweede auto"• Ferrari-CEO Benedetto Vigna spreekt geruchten over breuk met Fred Vasseur tegen• Champagnedouche voor Job Bult na zege en vicekampioenschap in Senior Cup! "Dit kon niet beter"• Tom Coronel wordt aan belofte herinnerd na zege van Max Verstappen: "Als Max nog een race wint, vreet ik een bezemsteel op"
Formule 1

Zak Brown trots op titel McLaren, maar ‘het is business as usual’

Door Frank Korsel19 oktober 2025 · 09:50 uur1 min lezen
Zak Brown trots op titel McLaren, maar ‘het is business as usual’
🏁 DIT WEEKEND Singapore Airlines Singapore Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

McLaren-teambaas Zak Brown blikt met trots terug op de feestweek na het veroveren van het constructeurskampioenschap. Het team uit Woking stelde de titel al zes races voor het einde in Abu Dhabi veilig, en dat werd uitgebreid gevierd bij het McLaren Technology Centre.

Het team van McLaren heeft al sinds het begin van dit seizoen de snelste auto. De vraag was dus niet zozeer óf McLaren dit jaar kampioen zou worden, maar wanneer. Na de Grand Prix van Singapore, waar Lando Norris en Oscar Piastri als derde en vierde over de eindstreep kwamen achter George Russell en Max Verstappen, was de titel verzegeld.

“De viering was geweldig”, vertelde Brown opgetogen in de persconferentie van de FIA op het Circuit of The Americas. “We vierden het kort na de race, maar het belangrijkste was dat we dat samendeden met iedereen in de fabriek. De mensen op het circuit doen fantastisch werk, maar zonder het team thuis zou dit niet mogelijk zijn”, gaat de Amerikaan vol lof verder.

Brown vertelde dat ook de families van de teamleden werden betrokken bij het feest. “We hadden beide coureurs erbij, en daarna een familiedag georganiseerd. Het was heel bijzonder om te zien hoe betrokken iedereen is, ook de gezinnen die alles mogelijk maken.”

Ondanks het vroege succes wil McLaren niets aan zijn aanpak veranderen nu het coureurskampioenschap op het spel staat. “Het verandert niets”, zegt Brown overtuigd. “Het is business as usual. We racen iedereen hard en onze twee coureurs racen elkaar hard sinds Australië. Dat blijft zo. We zijn echte racers en dat zal nooit veranderen.”

F
Frank Korsel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×