Laatste nieuws
• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Formule E-baas hoopt Max Verstappen te overtuigen met nieuwe Gen4-auto: "Ik zou hem heel graag in de auto zien"• Toptalent Milan Marczak kroont zich met twee racewinsten overtuigend tot kampioen in Porsche Carrera Cup Benelux! "Dankbaar voor wat ik doe"• Russell en Leclerc sprintkampioenen in '26: waar eindigde Verstappen in dit fictieve klassement?• V-Max, DNRT en PureDriving slaan handen ineen voor terugkeer in 2027 van de Paasraces op Circuit Zandvoort• FIA grijpt in met strengere regels tegen mogelijke sluiproutes rond budgetplafond vanaf 2027• Max Verstappen over de staat van het asfalt in Austin: "Ik moet na dit weekend waarschijnlijk een nieuwe ruggengraat bestellen"• Lando Norris wacht op duidelijkheid over Formule 2-plannen met eigen raceteam 'LN4 Fusion'• Formule E-baas hoopt Max Verstappen te overtuigen met nieuwe Gen4-auto: "Ik zou hem heel graag in de auto zien"• Toptalent Milan Marczak kroont zich met twee racewinsten overtuigend tot kampioen in Porsche Carrera Cup Benelux! "Dankbaar voor wat ik doe"
Formule 1

Wordt Sebastian Vettel negende Porsche-coureur in de 24H Le Mans? "Je moet hem bellen"

Door Wim Boekel30 januari 2025 · 13:45 uur2 min lezen
Wordt Sebastian Vettel negende Porsche-coureur in de 24H Le Mans? "Je moet hem bellen"
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises United States Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Porsche Penske Motorsport wil dit jaar met drie Porsches 963 naar de 2025 24H Le Mans. Het team heeft al twee inschrijvingen via haar deelname aan het FIA World Endurance Championship. De derde uitnodiging heeft het merk binnengehaald door het IMSA Kampioenschap in de GTP, equivalent van de LMH, te winnen in Amerika. Sebastian Vettel testte in 2024 al in de Porsche, gaat de voormalig wereldkampioen F1 een stoeltje krijgen voor de 24U van Le Mans?

Doordat Porsche het aantal coureurs gedurende de winter teruggebracht heeft voor het LMH/GTP-programma naar acht coureurs, is er nog een plek over in de derde auto. Porsche Motorsport vice-president Thomas Laudenbach zegt echter dat er nog niet besloten is wie de derde plek in de auto gaat krijgen.

“Ik kan er coureurs uitgooien, je zult het niet geloven!” zegt Laudenbach lachend tegen Dailysportscar. “Van de coureurs hebben we er acht in het programma en voor drie auto's heb je er negen nodig. We hebben zoveel coureurs gecontracteerd, dat we zeker geen probleem hebben.”

Toch geeft de vice-president toe dat er al een shortlist bestaat, maar laat natuurlijk niet het achterste van zijn tong zien. “Ik bevestig geen namen, maar echt zonder gekheid, we hebben geen probleem met coureurs”, vertelt de Duitser. “We hebben Formule E-coureurs, waarvan sommigen al endurance racen. We hebben zoveel andere bekwame GT-coureurs. Dus ik denk dat we genoeg keuzes hebben, dat als het gebeurt, we een derde competitieve auto hebben. We kijken altijd waar we kunnen verbeteren, maar het is niet, laten we zeggen, iets speciaals voor de derde auto. Ik bedoel, we kijken naar alles wat we kunnen verbeteren, vooral voor Le Mans. Want Le Mans is belangrijk, niet per se alleen voor de derde auto. Natuurlijk is het makkelijker als je een team met twee auto's hebt en het hele seizoen hetzelfde doet. Er zijn natuurlijk processen, je weet hoe je ermee moet werken - en dat is normaal. Dus als je een derde auto toevoegt, voegt dat ongetwijfeld een extra uitdaging toe.”

Een naam die al rondzingt sinds hij al in de Porsche 963 testte, is de naam van Sebastian Vettel. De reactie van Laudenbach is daarop: Ïk weet het niet... Je moet hem bellen.”

FOTO'S Sebastian Vettel test Porsche 963

W
Wim Boekel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×