Wat hangt Yuki Tsunoda boven zijn hoofd?: "Ik zal Max in Abu Dhabi helpen waar ik kan"
Uitgegeven door Johan van de Kerkhof • 1 december 2025 19:34
Yuki Tsunoda heeft een moeilijk seizoen als teamgenoot van Max Verstappen en wat hangt hem boven zijn hoofd, nu Red Bull spoedig hun plannen bekend gaat maken. Terwijl Verstappen de Grand Prix van Qatar won, scoorde Tsunoda slechts 1 WK-punt. En die kwam ook nog eens tot stand omdat Isack Hadjar een lekke band kreeg en buiten de toptien viel.

Max Verstappen leek nooit echt aangevallen te worden voor de leiding en won zijn zevende Grand Prix van het seizoen en schoof op naar de tweede plaats in het kampioenschap. Tsunoda vocht op zijn beurt hard vanuit de achterhoede in het veld en leek net tekort te komen, maar door Hadjars late lekke band schoof de Japanner op naar P10.
"Ik kan best tevreden zijn met het weekend als geheel: een solide resultaat in de Sprint en een punt in de GP. Ik deed mijn best om in de punten te komen en uiteindelijk is dat gelukt", zei Yuki Tsunoda. "Het was een heel lastige race. De auto voelde goed en het tempo was oké, maar door de aard van het circuit en de verplichte tweestop was het moeilijk. Met de snelle bochten en slechts één DRS-zone was inhalen bijna onmogelijk, en iedereen had daar moeite mee."
"Toen de Safety Car naar buiten kwam, lag de strategie voor bijna iedereen vast en dat maakte het nog lastiger om plaatsen goed te maken. Over de afgelopen races heeft het team me een sterke auto gegeven en kon ik zo dicht mogelijk bij Max blijven, dus dat wil ik volgende week opnieuw doen. Het was indrukwekkend om hem opnieuw te zien winnen en ik zal hem in Abu Dhabi helpen waar ik kan."




