Waarvoor allemaal? Charles Leclerc na race in Miami zwaar bestraft voor drie afzonderlijke overtredingen!
Uitgegeven door Bas Kaligis • 4 mei 2026 00:44
De dag van Charles Leclerc heeft op het Miami International Autodrome een slechte wending gekregen nadat de stewards hem na de race een flinke tijdstraf gaven. Leclerc werd door de wedstrijdleiding opgeroepen voor drie afzonderlijke mogelijke overtredingen, nadat de Ferrari F1-coureur in de laatste ronde spinde en de muur licht raakte.
“De coureur gaf aan dat de auto in orde leek, behalve dat deze de rechterbochten niet goed meer kon nemen. Door dit probleem werd hij gedwongen de chicanes af te snijden op weg naar de finishvlag. We hebben vastgesteld dat het feit dat hij de chicanes moest afsnijden (dus de baan moest verlaten) betekende dat hij een blijvend voordeel behaalde door de baan op die manier te verlaten."
“Het feit dat hij een mechanisch probleem had, vormt geen geldige reden. Daarom leggen wij een drive-through penalty op aan auto 16, gezien het aantal keren dat de auto de baan verliet en daarbij voordeel behaalde."
“We hebben ook overwogen of er sprake was van een extra overtreding door door te rijden met een duidelijk en aantoonbaar mechanisch probleem. We hebben vastgesteld dat er geen bewijs was van een duidelijk of aantoonbaar mechanisch probleem. Daarom hebben we op dat punt geen verdere actie ondernomen.”
In een afzonderlijk onderzoek naar het contact tussen Leclerc en Russell in bocht 17 oordeelden de stewards dat verdere actie niet nodig was. In het verslag van die hoorzitting staat: “Beide coureurs beschouwden het contact als een klein race-incident en wij waren het daarmee eens.”
- 10-05Britse F1-analist ziet cruciaal moment in titelstrijd: "De alarmbellen beginnen echt te rinkelen"
- 10-05Williams verrast, maar Sainz en Vowles blijven realistisch over strijd in Formule 1 middenveld
- 10-05McLaren-reservecoureur Nyck de Vries ontkent betrokkenheid Hypercar-programma: “Ik zit hier op mijn plek”
- 10-05Is Ferrari volgens Coulthard een logischere carrièrestap voor Max Verstappen dan een avontuur bij Mercedes?
- 10-05Charles Leclerc ziet hoop bij Ferrari, maar stelt duidelijke eis: "Nu moet alles perfect zijn"
- 10-05Andrea Stella slaat terug naar Lewis Hamilton terwijl McLaren de complete Formule 1-grid onder druk zet
- 09-05Flavio Briatore duidelijk richting Franco Colapinto: "Dit verwachten we elke race"
- 09-05Lewis Hamilton baalt: gat met Charles Leclerc legt zorgen over Ferrari-upgrade bloot
- 09-05Nyck de Vries houdt slag om de arm over McLaren: "Dat houd ik voor mijzelf"
- 09-05Stefano Domenicali waarschuwt voor tijdverlies in motordebat Formule 1
- 09-05Charles Leclerc eist antwoorden van Ferrari na pace-instorting: "Ik wil precies begrijpen wat daar gebeurd is"
- 09-05Williams-teambaas onthult oorzaak moeizame seizoenstart: "Honderden kleine details tegelijk"
- 09-05FIA krijgt verwijt van dubbele standaard na middelvinger Lewis Hamilton
- 09-05Carlos Sainz schetst eerlijke tijdlijn voor Williams-ommekeer: "Dat duurt nog maanden"
- 09-05Niet bang voor nieuwe FIA-regel in de Formule 1: "Ik geloof nog steeds in Mercedes"
- 09-05Miami geeft McLaren vertrouwen, maar Lando Norris houdt focus op Canada: "Montreal wordt reality check"
- 09-05Ford wil Max Verstappen verleiden voor iconisch Le Mans-project in 2027 naast drukke Formule 1-carrière
- 09-05FIA verrast Formule 1-teams met nieuwe motorregels en extra steun voor achterblijvende fabrikanten




