Formule 1

Waarom Verstappen dit jaar tóch kampioen wordt: “Max rijdt volledig onbevangen”

Uitgegeven door Frank Korsel • 24 oktober 2025 10:20

Max Verstappen en Red Bull zijn bezig aan een indrukwekkende inhaalrace in het wereldkampioenschap Formule 1. De Nederlander heeft in korte tijd het gat met Lando Norris en Oscar Piastri voor het grootste gedeelte dichtgereden. Volgens voormalig IndyCar-coureur en F1-analist James Hinchcliffe is dat geen toeval. Waar Verstappen vrij uit kan rijden, voelen Piastri en Norris de druk.

#MaxVerstappen #RedBull


Sinds de zomerstop won de Red Bull-coureur drie races, eindigde hij er twee als tweede én won hij een sprintrace. Dat alles terwijl Norris en Piastri punten morsten. Met nog vijf F1 Grands Prix te gaan bedraagt het verschil met Piastri ‘slechts’ veertig punten. “Max rijdt volledig vrij en onbevangen”, zei Hinchcliffe in de podcast F1 Nation.

“De andere twee voelen voor het eerst het gewicht van een mogelijke wereldtitel op hun schouders.”

Volgens ‘Hinch’ ligt de crux bij de ervaring van Verstappen en het feit dat hij dit seizoen niets te verliezen heeft: “Hij heeft al vier titels, hij hoeft niets meer te bewijzen. Daardoor rijdt hij zonder druk. Hij kan risico’s nemen, strategieën proberen, en dat maakt hem juist sterker.”

“Hij hoeft niets te verdedigen. Hij moet gewoon aanvallen, en dat ligt hem perfect. Zijn natuurlijke agressie en controle zorgen ervoor dat hij nu op zijn best is.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS