Vertrek Lewis Hamilton dwarsboomde plannen Toto Wolff voor Lando Norris en Charles Leclerc

Mercedes-teambaas Toto Wolff zegt dat Lewis Hamiltons late beslissing om naar Ferrari te gaan, hem belette om met andere Formule 1-coureurs te onderhandelen.
Hamilton vertelde Wolff pas begin februari dat hij Mercedes zou verlaten. Kort daarvoor hadden Charles Leclerc en Lando Norris al contractverlengingen getekend bij hun F1-teams.
Toto Wolff, die nog altijd Max Verstappen zou willen inlijven: "Ik had het op mijn radar dat Lewis zou vertrekken. Maar het gaf me geen tijd om te reageren. Mogelijk heb ik daardoor kansen gemist om met andere coureurs te onderhandelen."
Hamilton beschrijft zijn vertrek als het beëindigen van een relatie: "We houden nog steeds van elkaar. Ik heb geen vertrouwen in het team verloren. Ik vertrek voor mezelf." Hij hoopt dat zijn vriendschap met Wolff stand zal houden.
Wolff blijft nuchter onder de situatie: "We hebben samen een succesvolle reis gemaakt, en nu hebben we onze eigen doelen. Ik heb een dikke huid, weet je? Ik heb in mijn leven al zwaardere momenten meegemaakt."
"Ik wist dat het moeilijk zou zijn", zegt Hamilton over het persoonlijk inlichten van Wolff. "Maar uiteindelijk zijn we als mensen toch wel gekwetst als dingen eindigen."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Austin. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

LINE-UP Van Amersfoort Racing: Yevan David sluit zich aan bij VAR voor FIA Formule 3-seizoen 2027

Carlos Sainz: "Ik heb het gevoel dat ik een sterke triple-header achter de rug heb sinds de introductie van het nieuwe pakket"

Checo Pérez: "Operationeel staan we er goed voor en het team heeft uitstekend werk geleverd"

