Formule 1

Verstappen houdt vol dat Red Bull nog geen plafond heeft bereikt met de F1-auto van 2024

Uitgegeven door Raoul Pasveer • 16 juli 2024 12:40

Max Verstappen is ervan overtuigd dat Red Bull nog geen ontwikkelingsplafond heeft bereikt met zijn Formule 1-auto uit 2024, omdat de dreiging van rivaliserende teams blijft groeien. Verstappen leek op weg naar een nieuw dominant titelwinnend seizoen met de nieuwste grondeffectauto's, aangezien hij zegevierde in vier van de eerste vijf races.

Max Verstappen

Maar terwijl Verstappen zijn voorsprong in punten de afgelopen maanden is blijven uitbreiden, hebben de concurrenten van Red Bull het gat weggewerkt om de winning streak van de Nederlander een halt toe te roepen. Naast Ferrari en McLaren is Mercedes een bedreiging gebleken en de opeenvolgende overwinningen markeren de eerste keer sinds 2022 dat Verstappen in twee races zonder overwinning is gebleven.

Red Bull-baas Christian Horner heeft er sinds vorig seizoen op aangedrongen dat convergentie aan het front onvermijdelijk was omdat de regerend kampioen te maken krijgt met “afnemende opbrengsten”. Maar nadat hij benadrukte dat Red Bull het niet winnen de afgelopen maand niet als “normaal” moet beschouwen, wijst Verstappen de bewering af dat zijn RB20-auto geen ruimte heeft voor verbetering.

Op de vraag of Red Bull een grens ervaart aan hoeveel potentieel het kan onttrekken, antwoordde Verstappen: “Ik weiger dat te geloven, want dan word je lui. Ik heb er vertrouwen in dat iedereen binnen de fabriek altijd zijn uiterste best doet om wat prestatie in de auto te brengen. Maar er zijn duidelijk veel slimme mensen in de wereld in andere teams die hetzelfde doen", aldus Verstappen op Motorsportweek.com.

Red Bull's jarenlange status als leider in het constructeurskampioenschap zorgt ervoor dat het sinds medio 2022 gehandicapt is en minder aerodynamische testtijden heeft dan de anderen. Verstappen is echter niet bereid dat als excuus te gebruiken om uit te leggen dat de marge van Red Bull wordt verlaagd, omdat hij aanhaalt dat elk team begrijpt dat de regels van kracht zijn.

"Natuurlijk zou het altijd helpen om meer tijd te hebben", erkende hij. "Maar zo zijn de regels om te proberen het winnende team te vertragen. Eerlijk gezegd, als jij degene bent die achtervolgt, ben je blij dat het zo is, en als je degene bent die aan de leiding staat en dan tijdens het seizoen wordt ingehaald, kijk je er natuurlijk naar alsof het niet is wat je wilt. Maar zo zitten de regels in elkaar, daar was iedereen het mee eens en daar moet je maar mee omgaan."

Verstappen wist afgelopen GP op Silverstone een tweede plaats te behalen toen hij op een drogere baan laat op de baan herstelde van een moeilijke race onder wisselende omstandigheden. De drievoudig F1-kampioen is ervan overtuigd dat het wisselvallige weer en de schade die hij tijdens de kwalificatie heeft opgelopen het potentieel van de herziene bodem van Red Bull hebben verhuld. "We zien de winst", zei hij. "Ik denk dat dit weekend een beetje wisselvallig was, omdat we gewoon een paar dingen met de auto probeerden. En dan werkt het weer natuurlijk niet mee. Maar als je het bekijkt, als we geen schade aan de vloer hadden gehad, zouden we zeker in de strijd om de pole zijn geweest. Dat is dus positief. We moeten gewoon blijven pushen. We moeten stukjes blijven brengen, en ik weet dat ze zullen komen, en hopelijk zullen ze een beetje beter zijn dan de andere upgrades van de andere teams."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS