Valtteri Bottas kon de druk niet aan van de twee Mercedessen: "Daardoor raakte ik de muur"
Valtteri Bottas kende opnieuw een sterk weekend voor het team van Alfa Romeo. De Fin versloeg in de kwalificatie beide Mercedes en zat er in de race ook lange tijd voor. De safety car gooide roet in het eten. George Russell en Lewis Hamilton konden aansluiten, waarna een foutje van Bottas hem twee plaatsen kostte. Toch was de Fin blij met P7.
"We kunnen terugkijken op een sterke race", zegt Bottas op de website van zijn team. "In de slotfase werden we gestraft door de timing van de safety car. Tot dat moment had ik een mooi gaatje naar Lewis en P5 behoorde zeker tot de mogelijkheden. Op het moment dat de race geneutraliseerd werd, was het gat weg en zat George met nieuwe banden achter ons. Vijfde blijven zou heel lastig worden."
Bottas legt uit wat er vervolgens mis ging. "Ik probeerde laat te remmen om mijn positie te verdedigen, maar ik miste het rempunt en helaas betekent dat op dit circuit dat je dan meteen op het vuil terecht komt. Daardoor ging ik wijd en raakte ik de muur. Gelukkig was er niets kapot en kon ik verder rijden. We hebben met P7 nog altijd goede punten gescoord voor het kampioenschap en hebben laten zien dat we de strijd in het middenveld goed aankunnen. Het zit allemaal heel dicht bij elkaar en we blijven ons ontwikkelen om die strijd te kunnen blijven voeren."
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Niet-uitgezonden boordradio: Lewis Hamilton waarschuwde Ferrari voor natte baan

Tom Coronel geniet van chaos in Maleisië, maar blijft kritisch op moderne Formule 1: "Zoveel regels dat je de bomen niet meer door het bos ziet"
Lewis Hamilton kan lachen om comeback na verkeerde Ferrari-strategie: "Ik ga niet met die jongens naar het casino"



