Unicum en 'Career best' voor Lotus: "Voor het eerst eindigden beide auto's..."
SUZUKA - Het Lotus F1 Team heeft in de Grand Prix van Japan het beste resultaat uit haar nog korte carrière behaald. Zowel Heikki Kovalainen als Jarno Trulli eindigden op het uitdagende circuit in dezelfde ronde als racewinnaar Jenson Button, een feit dat nog niet eerder is voorgekomen. Kovalainen kende bovendien een uitstekende start wat hem kortstondig op de veertiende positie bracht. Uiteindelijk finishten beide rijders kort achter elkaar op P18 en P19. Technisch directeur Mike Gascoyne was na afloop lovend.
"Dit was voor het gehele team een zeer bevredigend raceweekend", erkende Gascoyne. "Voor het eerst eindigden beide auto's in dezelfde ronde als de winnaar. Ondanks het feit dat we hierbij zijn geholpen door de safetycar was dit het beste resultaat dat we hebben gezien ten opzichte van de auto's om ons heen. Beide rijders hebben gedurende de gehele race gepusht, tot aan de laatste ronde. Daardoor hebben we alles uit de auto kunnen halen. Heikki maakte een geweldige start, de beste van het jaar, en daardoor werkte zijn driestopstrategie goed. Jarno had in de eerste stint een probleem maar uiteindelijk pushte hij Heikki tot aan de vlag. Dat is exact wat we van twee teamgenoten willen zien."
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Jock Clear in de bres voor Vasseur en voorzichtig over Christian Horner: "Moeilijk te zeggen of zijn manier van leidinggeven bij Ferrari past"

Helmut Marko valt Ralf Schumacher bij in kritiek op Christian Horner: "Ik heb Max in de Formule 1 gebracht"

Doet Max Verstappen mee in 2027? Geen overlap datum Formule 1 en de 24 Uur van Spa


