Tweede F1-race in Italië? "We kunnen naar Monza, maar ook Imola en Mugello zijn goede kanshebbers"
Italië is het land dat gigantisch getroffen is door het COVID-19 virus. Toch zijn er ambitieuze geluiden te horen. Recent liet de president van de Italiaanse automobielclub, Angelo Sticchi Damiani al weten dat het ontbreken van de Grand Prix in Monza op de nieuwe Formule 1-kalender van 2020 ‘fake news’ is. De Italiaan zegt nu dat niet alleen Monza, maar ook Imola en Mugello op de lijst staan om dit jaar mogelijk een F1-race te organiseren.
“We evalueren de situatie van dag tot dag en ik denk dat het vooral belangrijk is dat we niet te veel in de toekomst staren”, zegt Damiani tegen FormulaPassion. “Het lijkt me heel sterk dat we in 2020 een competitie gaan zien, waar het de fans niet wordt toegestaan om naar de races te komen. Het raceseizoen is ondertussen behoorlijk overhoopgegooid en het annuleren van het kampioenschap zou nadelig zijn voor de kleine teams.”
De president verwacht dan ook dat er geracet gaat worden, maar dan wel met enige logistieke problemen. “Een dubbele race in hetzelfde land zou erg goed zijn en we kunnen dat doen in Monza, maar Imola en Mugello zijn ook goede kanshebbers voor een tweede Formule 1-race”, vervolgt de Italiaan. “Beiden hebben een grote race-historie en kunnen veel aan de bestaande kalender toevoegen.”
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

FIA geeft tekst en uitleg over vermogensverlies en de chaos voor start Grand Prix van Bahrein in Maleisië

Waarom Singapore zo zwaar is: nacht, hitte, muren en strategie

Max Verstappen merkt verschil zonder Christian Horner, die op zijn beurt een zeer lucratieve vertrekregeling kreeg



