Toto Wolff refereert na safetycarfinish gelijk naar Max Verstappen: "Dit had in Abu Dhabi 2021 moeten gebeuren"
Uitgegeven door Celine Boerboom • 6 juli 2026 17:02
Toto Wolff heeft na de Grand Prix van Groot-Brittannië opnieuw verwezen naar de veelbesproken ontknoping van het Formule 1-seizoen 2021. De Mercedes-teambaas was tevreden dat de FIA op Silverstone de regels rond de safetycar correct toepaste, maar kon het niet laten om daarbij een sneer uit te delen richting de gebeurtenissen in Abu Dhabi, waar Max Verstappen de wereldtitel binnensleepte.

De Grand Prix van Groot-Brittannië eindigde achter de safetycar, nadat Max Verstappen enkele ronden voor het einde uitviel. Hoewel veel fans op Silverstone teleurgesteld reageerden omdat er geen herstart kwam, was Wolff juist blij dat de wedstrijdleiding zich strikt aan de regels hield.
Volgens de huidige sportieve reglementen moet de safetycar pas aan het einde van de volgende ronde naar binnen nadat de melding 'lapped cars may now overtake' is gegeven. Die procedure werd aangescherpt na de controversiële slotfase van de Grand Prix van Abu Dhabi in 2021, toen wedstrijdleider Michael Masi besloot slechts een deel van de achterblijvers voorbij de safetycar te laten gaan en vervolgens direct de race te hervatten.
Wolff kon het daarom niet laten om nogmaals naar die bewuste race te verwijzen. "Ik had liever gezien dat dit in 2021 was gebeurd. Dat was iets belangrijker," grapte Wolff tegenover de aanwezige media. "Maar het is goed dat de regels zijn gevolgd." De Oostenrijker erkende dat een herstart voor meer spektakel had kunnen zorgen, maar benadrukte dat de sportieve regels altijd voorrang moeten krijgen. "Misschien levert dit niet de meest spectaculaire finish op. Vanuit entertainmentoogpunt had iedereen natuurlijk graag gezien dat Lewis op zachte banden tegen ons had kunnen racen en misschien zelfs met Leclerc had kunnen vechten. Maar dit blijft een sport. De show volgt de sport en niet andersom. Daarom is het goed dat de FIA deze beslissing heeft genomen."
Door de race niet te hervatten, stelde Mercedes de tweede plaats van George Russell veilig. Ook de Brit was het eens met de beslissing van de wedstrijdleiding en vond dat de FIA geen onderscheid moet maken tussen een safetycar aan het begin of aan het einde van een race. "Natuurlijk is het jammer als een race achter de safetycar eindigt. Maar dan kom je weer terug bij Abu Dhabi 2021; zo gaat racen nu eenmaal. Niemand kan voorspellen dat iemand een ongeluk krijgt, en de manier waarop de Formule 1 en de FIA daarmee omgaan, zou aan het einde van een race niet anders moeten zijn dan aan het begin."
Russell wees erop dat er sinds Abu Dhabi veel discussie is geweest over safetycarprocedures, maar dat races die achter de safetycar eindigen eigenlijk zeldzaam zijn. "Er is na Abu Dhabi 2021 natuurlijk veel over gesproken. Maar als je kijkt naar het aantal races dat de afgelopen twintig jaar achter de safetycar is geëindigd, dan zijn dat er eigenlijk niet zoveel geweest. Zoals ik al zei: het is jammer, maar wat kun je eraan doen? Ik denk niet dat de regels daarvoor aangepast zouden moeten worden."




