Toto Wolff reageert sportief op McLarens titel als klantenteam: "Geweldige techniek, sterk leiderschap, goede coureurs"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 9 december 2024 08:00
Toto Wolff heeft toegegeven dat hij liever wordt verslagen door een klantenteam dan door een fabrieksteam, nu McLaren met Mercedes-motoren de constructeurstitel heeft veroverd.
![Toto Wolff Mecedes Grand Prix F1](/imgitems/article/2024/12/TotoWolff.jpg)
De Mercedes-teambaas ziet voordelen in het verliezen van McLaren: "Het laat zien waar de lat ligt. Er zijn geen discussies over prestaties van de motor, geen discussies over bestuurbaarheid of energiebeheer. Niets van dat alles."
McLarens succes komt volgens Wolff niet door hun eerdere positie in het kampioenschap of door het kostenplafond: "Ze hebben gewonnen vanwege goede engineering. Zo simpel is het - geweldige techniek, sterk leiderschap, goede coureurs."
Andrea Stella, teambaas van McLaren, prijst de FIA voor het creëren van regels die dit mogelijk maken: "Dit is goed werk van de FIA in het beschermen van klantenteams, zodat ze de kans hebben om races en kampioenschappen te winnen zonder een fabrieksteam te hoeven zijn."