Formule 1

Toto Wolff: "De stopwatch liegt nooit"

Uitgegeven door HJ van Keulen • 25 november 2025 11:21

Mercedes-baas Toto Wolff blikt terug op de Grand Prix van Las Vegas. Aanvankelijk zat George Russell in de achtervolging van Max Verstappen. Russell eindigde uiteindelijk op de tweede plaats na de DQ van McLaren. Kimi Antonelli reed een briljante race. Hij startte op de softs vanaf P17, stopte vroeg voor hards en slaagde er vervolgens op de een of andere manier in om die compound tot aan de finish te laten meegaan.

Mercedes-Benz Motorsport

De tiener hield Piastri en Leclerc rondenlang achter zich, ondanks dat die twee DRS hadden. Hij was soms zelfs de snelste man op de baan terwijl zijn banden al zo oud waren, en behaalde daarna iets opmerkelijks. Met een tijdstraf van vijf seconden wegens een valse start in het vooruitzicht, wist hij laat in de race een gat te slaan naar Leclerc, zodat hij na het toepassen van de straf maar één plek verloor en als vijfde over de streep kwam vanaf P17. Maar door de latere diskwalificatie van beide McLarens schoof Russell op van derde naar tweede, en erfde Antonelli een podiumplek door naar de derde plaats te stijgen.

Toto Wolff, Hoofd Mercedes-Benz Motorsport zei: "De stopwatch liegt nooit, dus het lijkt een eerlijk resultaat. Veel mensen hadden ons bestempeld als favorieten na onze overwinning hier vorig jaar, maar we wisten dat een herhaling van zo'n dominante prestatie 12 maanden later onwaarschijnlijk was. We vertrekken hier echter opnieuw met een goede hoeveelheid punten voor het kampioenschap en dat is altijd het doel."

"George zette in beide stints vroeg druk om Verstappen voor de leiding te passeren. Dat vroeg waarschijnlijk veel van de banden, wat later in de stint voor problemen zorgde. Dat, in combinatie met het tempo van McLaren, maakte het onmogelijk voor hem om Norris achter zich te houden, maar hij deed goed werk door zijn tempo te managen en het podium binnen te halen. Kimi deed ondertussen een briljante job om vanaf P17 helemaal naar P4 op de baan te komen en P5 na de straf. We kunnen alleen maar bedenken wat hij vandaag had kunnen doen als hij verder vooraan was gestart. Het was in ieder geval opnieuw een sterke prestatie bovenop de reeks goede weekenden die hij recent heeft neergezet."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS