Teleurstelling op Spa-Francorchamps door slecht gekozen strategie
Uitgegeven door Pascal Wekema • 28 juli 2024 10:15
Voor Zhou Guanyu verliep de kwalificatie tijdens de Grand Prix van België teleurstellend en dat kwam vooral door een slecht gekozen strategie. Zhou Guanyu denkt zelf dat hij tijdens de race nog wat plekken goed kan maken, maar het gaat lastig worden vanuit het achterveld.
"Ik heb het gevoel dat we zeker een kans hebben gemist in de kwalificatiesessie. Mijn eerste run op inters was niet slecht, en ik geloof dat ik op dat moment de top 15 had kunnen bereiken. Toen ik naar de pitstraat ging voor een nieuw setje banden, hield het team mij in de pitlane om onze laatste run beter te timen en helaas werkte deze strategie niet. Ik belandde achterin een treintje auto's die de laatste chicane inreden, en met slechts één ronde om mijn banden optimaal voor te bereiden, was het onmogelijk om mijn tijd te verbeteren. Het is teleurstellend omdat ik denk dat we een beter resultaat hadden kunnen bereiken."
"Ondanks deze tegenslag denk ik dat we tijdens de race wat terrein kunnen goedmaken, gezien mijn algehele gevoel van de kwalificatie en de manier waarop de auto presteerde", zei een teleurgestelde Zhou Guanyu.