Stoffel Vandoorne maakt zich op voor zijn eerste Le Mans: "Het gaat in Le Mans gecompliceerder zijn met al.."
Uitgegeven door Wim Boekel • 30 mei 2019 08:06
Aankomend weekend maakt Stoffel Vandoorne kennis met het Circuit de la Sarthe tijdens de testdag voor de 24 Uur van Le Mans. De Belg debuteert dit jaar in de bekendste endurance-race met SMP Racing. Eerder deze maand heeft de coureur de verplichte simulatortest ondergaan en maakt zich nu op voor de testdag.
“De simulator ging allemaal om het gewend raken aan de verschillende procedures en hoe het WEC verschillende zaken doet”, aldus de Belg. “Ik heb een behoorlijk ervaring in verschillende kampioenschappen, maar elke serie heeft zijn eigen manier om dingen te doen. Dus was het nuttig om bekend te geraken met het circuit, hou je de bocht benaderd en ook het verkrijgen van grip in de slow zones, volledig geel op de baan, etc. Ik kan niet naar Le Mans zonder bekend te zijn met al deze verschillende factoren, dus het was echt belangrijk vanwege al deze redenen.”
Ondanks dat Vandoorne al de 6 uur van Spa reed met het Russische team, is hij zich bewust van de verschillen tussen zijn thuiscircuit en aankomende 24 uursrace. “Le Mans gaat erg anders zijn dan Spa, vanwege de auto die een compleet andere configuratie met lage downforce heeft”, legt de voormalig F1-coureur uit. “De set-up gaat veel gecompliceerder zijn. Wat ik van Spa geleerd heb was erg, erg waardevol, maar het gaat in Le Mans gecompliceerder zijn met al het andere wat aan de gang is. Op dit moment heb ik zin in de eerste echte testsessie om wat ronden te rijden. Mijn eerste Le Mans gaat zeker speciaal worden en ik kijk uit naar de ervaring met SMP Racing.”




