Spyker F1-teambaas niet blij met blunder van Christijan Albers
MAGNY COURS - De positie van Christijan Albers binnen het Formule 1-team van Spyker staat volgens diverse geruchten al enige tijd onder druk. Ofschoon de Nederlander vaak te maken heeft gekregen met pech, maakt teamgenoot en rookie Adrian Sutil minder fouten en is Sutil bovendien meestal sneller. Ook na de Grand Prix van Frankrijk heeft Albers geen complimenten gekregen van teambaas Colin Kolles, die 'not amused' was na een blunder van de coureur tijdens de pitstop.
Verwarring ontstond bij de Nederlander toen hij en teamgenoot Sutil in dezelfde ronde binnenkwamen voor een pitstop. Een probleem met de radio speelde de Duitser parten en kwam voor Albers de pitstraat in. De monteurs bleken in staat om de bolide snel van brandstof en de juiste nieuwe banden te voorzien, maar zijn teamgenoot moest een moment wachten.
Voordat de lollypopman het sein om weg te rijden gaf, ging Albers er vandoor met de slang van de tankinstallatie. Gelukkig raakte niemand gewond. "Ik ben niet blij en we moeten leren van de fouten die we hebben gemaakt vandaag", luidde het commentaar van teambaas Colin Kolles na de race.
Christijan Albers geeft zijn fout toe. "Gelukkig dat iedereen oké was", blikte de Nederlander terug, die tijdens zijn eerste stint last had van overstuur. "Ik maakte een fout in de pits, want ik dacht dat de lollipop omhoog ging. Het was chaotisch doordat Adrian (Sutil red.) vlak voor mij de pits reed, maar ik had nog niet weg mogen rijden tijdens mijn pitstop. Ik ben blij dat de jongens oké zijn. Dit is de eerste keer in mijn leven dat zoiets is gebeurd, hopelijk ook de laatste keer."
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Carlos Sainz stelt duidelijke voorwaarde aan toekomst bij Williams: "Ik wil een wereldtitel"

Lando Norris krijgt FIA-berisping na incident achter safety car in Bahrain; wat zei de steward van dienst...?

Formule 1: Oorzaak softwarechaos in formatieronde en bij de start: "Daarvoor bieden we onze excuses aan"

