Sprake van flinke onderschatting? "Hamilton verrast door snelheid Rosberg"
Voor het eerst in vier races stond Lewis Hamilton in Canada weer voor teamgenoot Nico Rosberg, terwijl de Brit altijd gezien werd als het kwalificatiewonder. De twee Mercedes F1-coureurs zijn zeer aan elkaar gewaagd en tot op heden lijkt Rosberg de bovenliggende partij te zijn. De Duitser stond driemaal op rij op pole position en zegevierde in de straten van Monaco. Teamgenoot Hamilton zag dit met lede ogen aan, niet in staat om er iets aan te doen. Mercedes Motorsportbaas Toto Wolff geeft tekst en uitleg.
“Waarschijnlijk, of mogelijk, was hij verrast door de snelheid van Nico”, legde Wolff uit. “De media heeft in de afgelopen week veel geschreven, aangezien niet altijd duidelijk was hoe de snelheid van Nico was ten opzichte van Michael Schumacher en in zijn dagen bij Williams. Nu heeft hij bewezen erg snel te zijn. Dat was een verrassing voor Lewis maar ik denk niet dat dat een echt probleem is. We zagen dat Lewis sterk was in Canada: hij was tot de laatste bocht op weg naar de pole position. Ik verwacht dat we veel sterke races van hem gaan zien, daar twijfel ik niet aan.”
Wolff ontkende dat Hamilton moeite had met het 'vrije' bestaan bij Mercedes, ten opzichte van het strakke keurslijf van Mercedes: “Het is hier anders dan bij McLaren het geval was, en we proberen hem vrijheid te geven maar dat is geen reden waarom hij niet naar zijn eigen verwachtingen presteert. Hij heeft wel naar onze verwachtingen gepresteerd. Er is geen enkele reden om te zeggen dat Lewis problemen heeft. Het is nog maar de beginfase van het seizoen voor hem. Voor Lewis begint de samenwerking met dit team pas net, Nico rijdt hier al enkele jaren.”
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Niet-uitgezonden boordradio: Lewis Hamilton waarschuwde Ferrari voor natte baan

Tom Coronel geniet van chaos in Maleisië, maar blijft kritisch op moderne Formule 1: "Zoveel regels dat je de bomen niet meer door het bos ziet"
Lewis Hamilton kan lachen om comeback na verkeerde Ferrari-strategie: "Ik ga niet met die jongens naar het casino"

