Spa-Francorchamps vernieuwt tribunes en past Eau Rouge aan
Het Belgische circuit van Spa-Francorchamps wordt flink onder handen genomen. Het circuit in de Belgische Ardennen deelde onlangs foto’s van de nieuwe tribunes die rondom de baan zijn gebouwd. En het is best een flinke verandering!
Van fan favoriet tot grootste uitdaging voor de coureurs. Spa-Francorchamps heeft een speciaal plekje in het hart van iedere Formule 1-liefhebber, ondanks dat zit een ongeluk op dit circuit in een piepklein hoekje. De crashes lijken van jaar op jaar steeds heftiger te worden. Het dieptepunt op het circuit kwam in 2019. Toen verloor Formule 2-coureur Anthoine Hubert zijn leven na een crash in Eau Rouge.
De vraag of het circuit de veiligheid van coureur en bezoeker veilig kon stellen stond al een tijdje ter discussie. Er zat niets anders op dan een flinke aanpak van het circuit. Boven op de Raidillon, bij Eau Rouge wordt momenteel gewerkt aan een gigantische tribune. Ook is er een langere uitloopstrook neergelegd. Daarnaast kiest het circuit voor de terugkeer van grindbakken in onder andere Eau Rouge. Op de onderstaande foto’s is ook te zien dat bocht elf significant is verbreed.
We're back with our #workingprogress 🚧🏍🏎️ #newseason #cantwait pic.twitter.com/bTfjgMpq0v
— Spa-Francorchamps (@circuitspa) March 1, 2022
In 2021 zorgde hevige regenval voor een overstroming en voor veel schade aan het Circuit de Spa-Francorchamps en Eau Rouge:
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Austin. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Nico Hülkenberg pakt opnieuw punten voor Audi na sterke verdediging in Singapore: "Hij liet echt zijn ervaring en race-inzicht zien"

Kimi Antonelli opgelucht dat Max Verstappen te ver achterstaat: "Al met al vind ik..."

Oscar Piastri ziet voordeel van lekke band in Singapore: "Ironisch genoeg heeft het waarschijnlijk geholpen"




