Sky Sports F1 - Martin Brundle: "Misschien hebben we hem verkeerd ingeschat"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 27 december 2025 07:31
Martin Brundle stelt dat Oscar Piastri dit seizoen verkeerd werd ingeschat. De Australiër bleek niet zo onverstoorbaar als iedereen dacht, maar blijft volgens de Britse analist van Sky Sport F1 een toekomstig wereldkampioen. Piastri werd verslagen door Lando Norris en Max Verstappen.

Piastri domineerde de juniorklassen en leek dit jaar op weg naar de titel in zijn derde Formule 1-seizoen. Na Zandvoort had hij 34 punten voorsprong, maar daarna volgden zes grands prix zonder podium. Vooral in Bakoe ging het mis: crashes in zowel de kwalificatie als de race. Ondanks een sterke seizoensfinale ging de titel naar teamgenoot Lando Norris.
Brundle wijst op meerdere beslissende momenten. "Die regenachtige bocht in Melbourne, op eigen bodem... Enorme pech dat hij het gras raakte en zoveel punten verspeelde. Of die zware straffen in Silverstone en Brazilië, die net zo goed vijfsecondenstraffen hadden kunnen zijn. Allemaal kleine keerpunten."
De analist benadrukt dat Piastri 82 races minder ervaring heeft dan Norris. "Dat is drieënhalf seizoen. Bedenk hoeveel Lando in die periode is gegroeid." Toch vindt Brundle dat het beeld rond Piastri bijgesteld moet worden. "Misschien hebben we hem verkeerd ingeschat. Zes races verdween hij van de radar, in Bakoe knalde hij de muur in en even leek hij de controle kwijt. Hij is niet ijskoud en onaantastbaar. Ook hij voelt de druk."
Nico Rosberg, wereldkampioen in 2016, blijft overtuigd van de mentale kracht van Piastri. "Mentaal is hij enorm sterk. Ik beschouw hem als een van de sterksten in het veld, heel nuchter."
McLaren-teambaas Andrea Stella voorspelt een glansrijke toekomst. "Het verschil tussen die twee was minimaal. Dertig milliseconden in de kwalificatie, daar draaide het hele seizoen om. Oscar had een waardige kampioen kunnen zijn. Qua ontwikkeling gaat het razendsnel en in Oscar hebben we absoluut een toekomstig meervoudig wereldkampioen."




