Sky Sports F1: "Dat was zo gevaarlijk. Zo gevaarlijk"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 28 mei 2025 21:51
Pierre Gasly heeft een berisping gekregen van de FIA na zijn botsing met Yuki Tsunoda tijdens de Grand Prix van Monaco. De Franse Alpine F1-coureur werd bekritiseerd omdat hij doorreed met zware schade aan zijn raceauto.

Gasly botste tijdens de GP van Monaco met Tsunoda's Red Bull bij de Nouvelle-chicane in de vroege fase van de race. Ondanks terminale schade aan zijn linker-voorkant zette de Fransman zijn weg voort voordat hij naar de pits terugkeerde. De F1-stewards onderzochten het incident grondig en kwamen tot de conclusie dat Gasly voornamelijk verantwoordelijk was voor de botsing. Zij oordeelden dat de inhaalpoging bij bocht tien te ambitieus was.
Martin Brundle was scherp in zijn beoordeling van Gasly's beslissing om door te rijden na de botsing. De Sky F1-commentator stelde dat Alpine onmiddellijk had moeten stoppen. "Je bent verplicht om die auto meteen te parkeren", zei Brundle. "Het is duidelijk niet meer te repareren."
Ted Kravitz van Sky Sports F1 vatte de situatie samen toen hij het incident zag gebeuren. "Dat was zo gevaarlijk. Zo gevaarlijk", liet Kravitz weten.




