Sky Sport F1 - Martin Brundle vermoedt 'sleutelrol' van 'Team Verstappen' in ontslag Christian Horner
Uitgegeven door Bas Kaligis • 15 juli 2025 17:51
Martin Brundle heeft genoeg gezien en gehoord om te geloven dat 'Team Verstappen' een cruciale rol speelde bij het ontslag van Christian Horner bij Red Bull Racing. Het was een schokkende beslissing van Red Bull om Horner te ontslaan in de dagen na de Grand Prix van Groot-Brittannië.

Red Bull bevestigde op de woensdag na Silverstone dat Horner met onmiddellijke ingang was ontslagen zonder enige verklaring. Brundle had twee dagen eerder al gemerkt dat er iets niet klopte met Horner. "Ik zag Christian op maandag bij de Eddie Jordan Memorial. Hij was heel erg stil en introvert", vertelde Brundle in de Sky F1-podcast.
Het waren uitdagende achttien maanden voor Horner. Hij werd twee keer vrijgesproken door Red Bull na een intern onderzoek naar beschuldigingen van ongepast gedrag. Ook zag Red Bull zijn dominantie in de Formule 1 afnemen. Dit voedde speculatie dat viervoudig wereldkampioen F1 Max Verstappen het team zou kunnen verlaten.
Gedurende deze periode raakte Horner verwikkeld in een felle woordenstrijd met Jos Verstappen, de vader van Max. Die waarschuwde dat het team zou "exploderen" als Horner niet zou vertrekken nadat nieuws over de beschuldigingen naar buiten kwam. Team Verstappen briefde volgens Brundle bepaalde journalisten en de druk op Horner nam steeds meer toe.
Red Bull installeerde snel Laurent Mekies als nieuwe CEO en teambaas van Red Bull Racing. De Fransman stapte over van Racing Bulls, waar Alan Permane van racedirecteur tot teambaas promoveerde. Brundle vindt de timing vreemd. "Het is gewoon raar. Dit is een vreemde tijd om het te doen", aldus Brundle.
Op de vraag of hij geloofde dat Red Bull een ultimatum kreeg van de Verstappens, antwoordde Brundle bevestigend. "Het is absoluut duidelijk dat het kamp-Verstappen al maandenlang handgranaten heeft gegooid. Sommige daarvan zijn afgegaan", zei Brundle. "Er zijn bepaalde dingen die ik weet en heb gezien en gehoord die me doen denken dat ze behoorlijk betrokken waren bij deze beslissing."
Het feit is dat Max Verstappen wil kunnen vechten om de overwinning. Die raceauto heeft hij nu niet.
Check ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!




