Formule 1

Ron Dennis verliest interne machtsstrijd en door overige aandeelhouders bij McLaren F1 ontslagen

Uitgegeven door Alfred Bakker • 15 november 2016 20:52

Triest einde voor de 69-jarige Dennis die 35 jaar bij McLaren Formule 1 vele successen en ook strubbelingen meemaakte. In die periode behaalde McLaren acht constructeurs-titels, twaalf rijders-kampioenschappen en 182 overwinningen. De voormalige monteur van Cooper F1 racing heeft het ver geschopt, maar zonder Ron Dennis zal McLaren F1 anders zijn. Echt medelijden met de pensionado hoeven we nu ook weer niet meteen te hebben, zijn vermogen wordt namelijk begroot op circa 500 miljoen Euro en hij is voor 25% aandeelhouder van McLaren Group.



Ron Dennis heeft zijn rol als voorzitter en directeur moeten opgeven na een vergadering eerder vandaag met de andere grootaandeelhouders op het hoofdkwartier van McLaren in Woking Engeland. Na een bittere strijd eerder via de rechter te hebben verloren volgde vandaag een ruzie in de vergaderkamer met Mansour Ojjeh die net als Ron Dennis 25% van de McLaren aandelen in handen heeft en Mumtalakat de overige 50% via het in Bahrein gevestigde investeringsfonds.

De aankondiging na afloop van een hectische vergadering was dat Ron Dennis per direct zijn uitvoerende functies bij McLaren moet neerleggen. "Ik ben teleurgesteld dat de vertegenwoordigers van TAG en Mumtalakat mij hebben gedwongen via deze beslissing om mij te ontheffen van mijn werkzaamheden, ondanks de sterke waarschuwingen van de rest van het management voor de mogelijke consequenties van hun beslissing", zo verklaarde Dennis.



Heb je zoals de meeste mensen tegenwoordig weinig tijd om te shoppen voor een cadeau voor Sinterklaas? Kijk dan HIER voor de beste Sint en Piet deals. Profiteer nú van mega kortingen. Bekijk de leukste aanbiedingen voor Sinterklaas en zorg dat je alvast wat in huis hebt!

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS