Laatste nieuws
• Max Verstappen verkeert in bloedvorm: "We hebben veel motivatie in het team om..."• Lewis Hamilton voelde zich na de GP van Singapore onwel en dat is alweer de tweede keer in drie jaar!• Atlassian Williams F1 Team Fan Zone, gepresenteerd door Kraken, keert terug naar Austin voor de voorlaatste stop van het seizoen 2026• Nürburgring Langstrecken-Serie: Adrenaline-trio pakt de titel in zinderende finale• SPECIAL – Nederlanders schitteren in Porsche Cup-finale Hockenheimring, terwijl Keagan Masters de titel grijpt + UITSLAG• Arvid Lindblad hoopt op terugkeer van Formule 1 in India: "Met mijn roots zou dat heel speciaal zijn"• Charles Leclerc heeft geen spijt: "We kozen voor een iets andere strategie dan Max Verstappen tijdens de Virtual Safety Car"• Max Verstappen verkeert in bloedvorm: "We hebben veel motivatie in het team om..."• Lewis Hamilton voelde zich na de GP van Singapore onwel en dat is alweer de tweede keer in drie jaar!• Atlassian Williams F1 Team Fan Zone, gepresenteerd door Kraken, keert terug naar Austin voor de voorlaatste stop van het seizoen 2026• Nürburgring Langstrecken-Serie: Adrenaline-trio pakt de titel in zinderende finale• SPECIAL – Nederlanders schitteren in Porsche Cup-finale Hockenheimring, terwijl Keagan Masters de titel grijpt + UITSLAG• Arvid Lindblad hoopt op terugkeer van Formule 1 in India: "Met mijn roots zou dat heel speciaal zijn"• Charles Leclerc heeft geen spijt: "We kozen voor een iets andere strategie dan Max Verstappen tijdens de Virtual Safety Car"
Formule 1

"Renault heeft een van de beste motoren in de Formule 1"

Door Wim Boekel29 juni 2019 · 12:20 uur1 min lezen

Renault en McLaren deden het zeer goed tijdens de Grand Prix van Frankrijk. Daarmee lijkt Renault op het gebied van de motoren een goede slag gemaakt te hebben en opzichte van het begin van het seizoen. Alain Prost, teamadviseur van het Franse team, is dan ook van mening dat Renault nu een van de beste motoren heeft. Dat geeft vertrouwen voor de GP van Oostenrijk en de resterende GP's.

“Het begin van het seizoen was lastig”, zei de teamadviseur tegen Le Figaro. “Maar we hebben de problemen altijd onderkend. We hadden problemen om te begrijpen wat er met de banden gebeurde en we hadden ook geen betrouwbaarheidsproblemen met de motor. Dat was een onaangename verrassing. Dit was een negatief punt, maar ook een positieve, omdat we in staat waren om ons snel te herstellen.”

Op Paul Ricard leken de verbeteringen aan de auto en motor het werk te doen en een goede stap te zijn. Beide teams met Renault-motoren, het fabrieksteam en McLaren, deden het goed.

“We kunnen nu, zonder terughoudend te zijn, zeggen dat we een van de beste motoren in de Formule 1 hebben”, aldus Prost. “Ondanks dat moeten we ons nog steeds verbeteren om de competitie met Ferrari aan te gaan.”

Toch denkt de Fransman dat het niet gemakkelijk gaat zijn om de slag te maken met het chassis om op gelijk niveau met Mercedes, Ferrari en Red Bull te komen. “We zijn misschien in staat om Red Bull te verslaan”, zegt de viervoudig wereldkampioen Formule 1. “Maar het is lastig om dit seizoen Mercedes en Ferrari in te halen. Het gat is op het moment een seconde. We moeten het aan het einde van het seizoen tot een halve seconde terugbrengen.”

W
Wim Boekel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×