Renault F1: "Irritant dat het verbod op de party mode midden in het seizoen wordt ingesteld"
Uitgegeven door Bart • 2 september 2020 07:01
Vanaf de komende Grand Prix van Italië in Monza is de party mode in de kwalificatie niet meer toegestaan. Mercedes zal hoogstwaarschijnlijk het meeste hieronder lijden, maar Lewis Hamilton en Valtteri Bottas zullen nog altijd om de pole mee gaan strijden. Verwacht wordt dat ook Renault wat meer moet inleveren ten opzichte van de andere teams. Chef motoren bij Renault Remi Taffin baalt ervan dat de regel midden in het seizoen ingaat.
"Zoals bij iedere regelwijziging zijn er winnaars en verliezers", zegt de Fransman tegen het Duitse Motorsport Magazin. "Maar hoeveel iedereen verliest, weten we nog niet. Ik vind het irritant, omdat we motoren hebben gebouwd met een racemodus en een kwalificatiemodus. We hebben ons werk gedaan en midden in het seizoen worden de regels aangepast. Het team dat zich voor het seizoen meer op de race heeft gefocust, zal het meest profiteren en teams die zich meer op de kwalificatie hebben gericht, zullen het meest verliezen."
Taffin krijgt de vraag voorgelegd of Red Bull nu dichter op Mercedes zal zitten. "Je kunt de race aanvangen in je kwalificatiemodus, maar dat hou je geen 60 ronden vol. Op zaterdag rij je hooguit drie ronden in die stand. Althans, zo werkt het bij ons. Ook zonder kwalificatiemodus ben ik ervan overtuigd dat Mercedes hard genoeg zal werken om een modus te vinden waarin ze zowel in de kwalificatie als in de race snel zijn."





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.