Formule 1

"Red Bull-protest is kleuterschool-gedrag" en "Normaal zie je Max Verstappen in de eerste ronde vol gaan"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 23 juni 2025 04:55

Juan Pablo Montoya heeft het protest van Red Bull Racing tegen de overwinning van George Russell in Canada bestempeld als kinderachtig gedrag. De voormalig coureur vergeleek het met kleuterschool-ruzies.

Christian Horner Red Bull Racing F1

Het incident gebeurde laat in de race achter de safety car. Russell remde hard om zijn banden op temperatuur te krijgen zei hij. Veel F1-insiders beschuldigden Russell ervan dat hij Max Verstappen een straf wilde aansmeren. Verstappen werd hierdoor verrast en passeerde hem. Russell meldde direct via de radio dat Verstappen hem had ingehaald achter de safety car.

Red Bull diende twee protesten in tegen Russell. Ze beschuldigden hem van onsportief gedrag en het laten vallen van meer dan tien autolengtes achter de safety car. De FIA-stewards verwierpen beide protesten als ongegrond.

Montoya vond het protest overdreven. "Het is zoiets als een kleuterschoolding", verklaarde hij tegenover CasinoHawks. De Colombiaan vergeleek het met de tijd toen teams nog rechtstreeks met de wedstrijdleider konden praten. "Je kon Toto en Horner horen ruziën, als klikken bij de leraar."

De voormalig F1-coureur denkt dat de dreigende schorsing invloed heeft op hoe Verstappen rijdt. De Nederlander staat op elf strafpunten, één verwijderd van een schorsing. "Het vooruitzicht van een schorsing beïnvloedt hoe Max rijdt", stelde Montoya. Hij merkte op dat Verstappen veel voorzichtiger reed dan normaal.

De Colombiaan vermoedt dat Red Bull intern heeft besproken hoe Verstappen moet rijden. Het gesprek ging waarschijnlijk over het vermijden van fouten. "Normaal zie je Max in de eerste ronde vol gaan en dat was hij niet. Max was emotioneel zeer beheerst in de manier waarop hij de race aanpakte."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS