Red Bull-opperhoofd niet naïef en erkent dat motor van Red Bull en Ford tijd nodig heeft: "Het zou dwaas zijn om..."
Uitgegeven door Bas Kaligis • 28 januari 2026 06:31
Red Bull Racing-teambaas Laurent Mekies waarschuwt voor te hoge verwachtingen rond de nieuwe motor van RBPT en Ford, waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar racen in de RB22. De Fransman noemt het naïef om te denken dat een gloednieuw motorproject direct kan meekomen met gevestigde fabrikanten.

Dit seizoen markeert het eerste competitieve jaar voor Red Bull Powertrains, het motorproject dat in 2022 werd opgestart onder toenmalig teambaas Christian Horner. Vier jaar later is Horner vertrokken, maar het project draait op volle toeren onder leiding van technisch directeur Ben Hodgkinson. De afdeling telt inmiddels honderden medewerkers.
Ford stapte begin 2023 in als strategisch partner en levert concrete bijdragen aan het project. Het Amerikaanse autoconcern beschikt over geavanceerde productiefaciliteiten die RBPT gebruikt voor kritieke motoronderdelen. Hodgkinson benadrukt dat Ford bepaalde onderdelen sneller kan leveren dan traditionele leveranciers, wat een cruciaal concurrentievoordeel oplevert.
De samenwerking is geen eenrichtingsverkeer. Ford profiteert van de expertise van Red Bull op het gebied van aerodynamica, voorspellend onderhoud en software voor hybride systemen. CEO Jim Farley noemt deze technologieoverdracht essentieel voor de toekomst van zijn bedrijf.
Toch tempert Mekies de verwachtingen voor het eerste seizoen. Hij wijst erop dat RBPT letterlijk is opgebouwd op een braakliggend terrein, terwijl concurrenten als Mercedes en Ferrari al decennia ervaring hebben met het bouwen van Formule 1-motoren.
"Het zou dwaas en naïef zijn om te denken dat je vanaf dag één op hetzelfde niveau zit als mensen die dit al negentig jaar doen", aldus Mekies. "Heb geduld met ons. We krijgen slapeloze nachten en hoofdpijn. Maar we hebben de juiste mensen, de juiste tools en de juiste mentaliteit. Uiteindelijk komen we bovendrijven, maar de eerste maanden worden vol leermomenten."
Wat vindt Max Verstappen van de motor?





