Laatste nieuws
• Lewis Hamilton voelde zich na de GP van Singapore onwel en dat is alweer de tweede keer in drie jaar!• Atlassian Williams F1 Team Fan Zone, gepresenteerd door Kraken, keert terug naar Austin voor de voorlaatste stop van het seizoen 2026• Nürburgring Langstrecken-Serie: Adrenaline-trio pakt de titel in zinderende finale• SPECIAL – Nederlanders schitteren in Porsche Cup-finale Hockenheimring, terwijl Keagan Masters de titel grijpt + UITSLAG• Arvid Lindblad hoopt op terugkeer van Formule 1 in India: "Met mijn roots zou dat heel speciaal zijn"• Charles Leclerc heeft geen spijt: "We kozen voor een iets andere strategie dan Max Verstappen tijdens de Virtual Safety Car"• Marcin Budkowski over loodzware F1-periode: “Dit is het einde van een veeleisende triple-header"• Lewis Hamilton voelde zich na de GP van Singapore onwel en dat is alweer de tweede keer in drie jaar!• Atlassian Williams F1 Team Fan Zone, gepresenteerd door Kraken, keert terug naar Austin voor de voorlaatste stop van het seizoen 2026• Nürburgring Langstrecken-Serie: Adrenaline-trio pakt de titel in zinderende finale• SPECIAL – Nederlanders schitteren in Porsche Cup-finale Hockenheimring, terwijl Keagan Masters de titel grijpt + UITSLAG• Arvid Lindblad hoopt op terugkeer van Formule 1 in India: "Met mijn roots zou dat heel speciaal zijn"• Charles Leclerc heeft geen spijt: "We kozen voor een iets andere strategie dan Max Verstappen tijdens de Virtual Safety Car"• Marcin Budkowski over loodzware F1-periode: “Dit is het einde van een veeleisende triple-header"
Formule 1

Primeur: Eerste vrouwen besturen historische F1-wagen in Saudi-Arabië

Door Frank Korsel24 maart 2022 · 19:03 uur1 min lezen

Komend weekend komt de Formule 1 in actie in Saudi-Arabië, in Jeddah om precies te zijn. Het zal de tweede editie van de Saudische Grand Prix worden, toen dit bekend werd gemaakt fronsten de meeste mensen dan ook. Het Arabische land lijkt geen voorvechter te zijn van mensenrechten, helemaal niet als het om vrouwen of mensen van de Lgbt-gemeenschap gaat. Toch hebben twee vrouwen een primeur te pakken!

Een aantal jaar geleden zijn er wat liberalere wetten ingegaan in Saudi-Arabië, zo mochten vrouwen onder strikte voorwaarden zelf autorijden. Toch blijven de meeste sharia-wetten die gelden vrij dubieus. Het Franse team van Alpine doet iets unieks en haalt hun Lotus E20 uit de kast. De wagen die in 2012 werd bestuurd door Romain Grosjean en wereldkampioen Kimi Raikkonen werd vandaag bestuurd door Abbi Pulling en Aseel Al Hamad, zij mochten een demonstratie geven in de Saudische hoofdstad Riyad. Dit zijn de eerste twee vrouwen die in Saudi-Arabië een Formule 1-bolide besturen.

F
Frank Korsel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×