Formule 1

Pirelli kiest voor hardste compounds in Zandvoort: "Ook voor ons is dit een nieuwe uitdaging"

Door Bart2 september 2021 · 06:04 uur1 min lezen
Pirelli heeft voor de Dutch Grand Prix gekozen voor de drie hardste compounds. Het circuit van Zandvoort heeft een verbouwing ondergaan en met name de kombochten in de Hugenholtz-bocht en de Arie Luyendijk-bocht zijn nieuw voor de Formule 1. Dat zal zijn uitwerking hebben op de belasting van de banden.



Pirelli's Mario Isola zegt in zijn voorbeschouwing dat hij uitkijkt naar een nieuw circuit op de kalender. "Ook voor ons is dit een nieuwe uitdaging, maar door de data die we van de Formule 1 en de teams hebben gekregen, hebben we een inschatting kunnen maken. Op basis daarvan hebben we de compounds gekozen."

"Op een nieuwe baan zijn de vrije trainingen belangrijk voor het verzamelen van echte data. Pas dan kunnen we een bandenstrategie uitstippelen voor de race. Wat nu al zeker is, is dat de layout van het circuit een grote belasting op de banden zal vormen. Dat zien we uit computersimulaties. Daarnaast hebben we dit jaar al in Zandvoort gereden in de GT World Challenge en dat heeft ons ook waardevolle informatie opgeleverd."


B
Bart
RaceXpress editorial
Meer over F1
Comments (0)

Wees de eerste die reageert.

×