Formule 1

Pierre Gasly opvallend mysterieus over F1-regenbandentest: “Jullie willen niet dat ik daar antwoord op geef"

Uitgegeven door Celine Boerboom • 22 mei 2026 14:02

Pierre Gasly heeft tijdens de mediadag voor de Grand Prix van Canada opvallend mysterieus gereageerd op vragen over een recente regenbandentest van de Formule 1.

Pierre Gasly

De Alpine-coureur werkte tussen de races in Miami en Montréal een tweedaagse testsessie af op het Circuit de Nevers Magny-Cours namens bandenleverancier Pirelli. Tijdens die test reed Gasly met full wets om de regenbanden voor de huidige generatie Formule 1-auto’s verder te evalueren. Maar enthousiast klonk de Fransman bepaald niet.

Toen hem tijdens de officiële FIA-persconferentie werd gevraagd of de test nuttig kon zijn met het oog op het mogelijk natte raceweekend in Canada, reageerde Gasly veelzeggend. “Jullie gaan geschokt zijn.” Volgens de Alpine-coureur zou het gedrag van de huidige Formule 1-auto’s in de regen veel mensen verrassen. “Ik ben blij dat ik die twee testdagen heb gedaan.”

Daarna volgde opnieuw een mysterieuze waarschuwing richting de aanwezige media. “Het gaat interessant worden voor jullie.”

Regenraces vormen al jaren een groot discussiepunt binnen de Formule 1. Door de enorme spray van de moderne auto’s en de gevoeligheid van de huidige aerodynamica is racen in natte omstandigheden steeds lastiger geworden. Ook Pirelli worstelt al langere tijd met het ontwikkelen van regenbanden die optimaal functioneren onder deze omstandigheden.

Gasly verwees daarbij ook naar een eerdere regenervaring op Silverstone Circuit eerder dit jaar. Toen grapte hij al dat hij “elke ronde van onderbroek moest wisselen” door hoe lastig de auto te besturen was in de regen. Volgens de Fransman was ook de recente test op Magny-Cours bijzonder heftig. “Dat was ook echt iets speciaals.”

Toen vervolgens werd gevraagd wat de auto’s precies zo moeilijk maakt, en of dat mogelijk te maken heeft met de nieuwe motoren, kapte Gasly het gesprek abrupt af. “Jullie willen niet dat ik daar antwoord op geef.” Daarmee voedde de Fransman vooral de speculaties dat de huidige generatie Formule 1-auto’s nog altijd grote problemen kent in natte omstandigheden.

 

Babe-box

Xtra

COLUMNS