Peter Windsor tipt oudgediende bij Red Bull: “Kan Max Verstappen best een paar keer verslaan”
Uitgegeven door Frank Korsel • 6 februari 2026 11:30
Pierre Gasly zal nooit zo goed worden als Max Verstappen, maar dat hoeft ook niet om toch succesvol te zijn. Dat stelt Formule 1-journalist en voormalig teameigenaar Peter Windsor, die de Fransman vergelijkt met George Russell en denkt dat hij zonder enige twijfel op regelmaat een Formule 1-Grand Prix op zijn naam kan schrijven.

Gasly kreeg in 2019 zijn kans bij Red Bull naast Verstappen, maar werd na teleurstellende resultaten in de eerste seizoenshelft teruggezet naar het team van Toro Rosso. Namens het laatstgenoemde team, destijds AlphaTauri, won hij de Grand Prix van Italië in 2020 en belandde hij uiteindelijk bij Alpine.
Windsor was helder over de kansen voor de jonge Fransman. Voor een wereldtitel ziet hij het niet gebeuren, maar races winnen zit er wel in. "Voor een wereldtitel zie ik het niet gebeuren, maar als de auto goed genoeg is, kan hij absoluut races winnen, net als Max", vertelt Windsor in een video op YouTube.
Windsor verwacht dat Gasly af en toe zijn moment pakt, mocht hij opnieuw de teamgenoot worden van Verstappen, maar ziet nog de Fransman nog niet week in week uit meedraaien voor de kopposities: "Hij kan Max best een paar keer verslaan, maar over een heel seizoen is het verschil duidelijk. Als Max zeven races wint, zie ik Pierre er misschien drie pakken. Hij is scherp in zijn feedback, rustig in zijn aanpak en heeft de juiste mentaliteit. Ik plaats hem ongeveer op hetzelfde niveau als George Russell. Maar alles bij elkaar genomen is Max gewoon van een andere orde dan Pierre."




