Pedro de la Rosa: "Dit was niet het moment om aan te vallen"
ISTANBUL – Pedro de la Rosa, de ervaren Spanjaard die dit jaar racet voor het Sauber Formule 1-team, is tijdens de F1 Grand Prix van Turkije net buiten de punten gefinished. De la Rosa stuurde zijn C30 naar de elfde plaats, maar ondanks het missen van de punten is hij tevreden over het verloop van de race.
“Door de grote hoeveelheid brandstof aan boord had ik veel last van onderstuur in het begin van de race. Dus hield ik me rustig en wachtte op de kansen die later in de race zouden komen”, aldus De la Rosa. “Hoe lichter de wagen werd hoe beter de balans van de wagen werd. De stabiele voorkant kwam langzaam weer terug en ook had ik nauwelijks problemen met de banden."
"Ik had aan het einde van de race zeker weten kunnen vechten als m’n teamgenoot niet voor me had gereden. Ons team had het hard nodig dat we beide wagens aan de finish brachten en dit punt scoorde. Je moet voorzichtig zijn met risico lopen en dit was niet het moment om aan te vallen en mogelijk alles te verliezen. Het is beter dat dit punt met ons mee gaat naar Canada dan dat het naar een ander team verdwijnt. We zijn deze race op een competitieve manier geëindigd en dat is erg goed.”
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Atlassian Williams F1 Team Fan Zone, gepresenteerd door Kraken, keert terug naar Austin voor de voorlaatste stop van het seizoen 2026

Arvid Lindblad hoopt op terugkeer van Formule 1 in India: "Met mijn roots zou dat heel speciaal zijn"

Charles Leclerc heeft geen spijt: "We kozen voor een iets andere strategie dan Max Verstappen tijdens de Virtual Safety Car"


