Formule 1

Opmerkelijk! Honda vindt geen motorprobleem bij Fernando Alonso; onderzoek gaat verder

Door Bas Kaligis1 oktober 2026 · 18:01 uur1 min lezen
Opmerkelijk! Honda vindt geen motorprobleem bij Fernando Alonso; onderzoek gaat verder
🏁 DIT WEEKEND Gulf Air Bahrain Grand Prix in Malaysia · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Aston Martin-coureur Fernando Alonso klaagde tijdens de Grand Prix van Azerbeidzjan over een motorprobleem, maar motorleverancier Honda ziet in de data niets afwijkends. Alonso leek op eigen initiatief uit de race te stappen. Toch loopt er een nader onderzoek.

Aston Martin viel in Bakoe voor de tweede keer in drie races met beide auto's uit. Lance Stroll stopte met een vermoedelijk probleem met de waterdruk. Alonso vocht daarna een paar ronden lang een duel uit met Valtteri Bottas, tot hij over de boardradio meldde: "Ik denk dat we aan het eind van deze ronde de pits in gaan. Sorry."

Na afloop legde de Spanjaard uit wat er volgens hem misging: "We hadden te weinig snelheid op het rechte stuk, dat was abnormaal. We moeten uitzoeken waarom."

Honda stuurt de data voor verder onderzoek naar de fabriek. Hoofdingenieur Shintaro Orihara: "We moeten goed kijken naar het motorvermogen, het energiebeheer en misschien ook naar de GPS-gegevens."

Alonso reed in Bakoe met een nieuwe motor, zijn vijfde verbrandingsmotor van het seizoen. In de tweede vrije training zag Honda een afwijkend signaal in het oliesysteem. Om de nieuwe motor te sparen, werkte het team het programma niet af. Na de sessie vond Honda de oorzaak en verving de fabrikant het defecte onderdeel.

Over de rest van het weekeinde zegt Orihara van Honda: "In de derde vrije training, de kwalificatie en de race zagen we geen problemen meer. Ik denk dus dat die nieuwe motor gezond is. We gebruiken hem de rest van het seizoen."

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×