Openlijke steun voor gefrustreerde Lewis Hamilton: 'Hij is teleurgesteld, niet gedemotiveerd'
Uitgegeven door Bas Kaligis • 4 augustus 2025 14:50
Ferrari-teambaas Fred Vasseur heeft Lewis Hamilton publiekelijk gesteund na een teleurstellend weekend in Hongarije. De Italiaan bagatelliseert zorgen over de mentale gesteldheid van de zevenvoudig wereldkampioen, nadat die zichzelf bekritiseerde en suggereerde dat Ferrari beter een andere coureur kon zoeken.

Hamiltons weekend in Boedapest liep al vroeg mis. Hij sneuvelde in Q2 en moest vanaf de twaalfde plaats starten, terwijl teamgenoot Charles Leclerc poleposition pakte voor beide McLarens. In de race worstelde de Brit met het verkeer en werd zelfs gedubbeld. Leclerc zag zijn podiumkansen verdampen door een niet nader genoemd probleem met zijn auto.
Hamilton verborg zijn teleurstelling niet. Na de kwalificatie noemde hij zichzelf "waardeloos" en opperde dat Ferrari een andere coureur moest overwegen. Ook na zijn moeizame race naar P12 klonk hij neerslachtig. Op de vraag van Sky F1 om zijn eerdere uitspraken toe te lichten, antwoordde hij cryptisch: "Er speelt veel op de achtergrond dat niet geweldig is."
Vasseur ziet Hamiltons reactie als een natuurlijk gevolg van een zwaar weekend. "Ik hoef hem niet te motiveren. Hij is gefrustreerd, maar niet gedemotiveerd", stelt de teambaas. "Hij is veeleisend, maar daarom is hij ook zevenvoudig wereldkampioen. Hij stelt hoge eisen aan het team, de auto, de engineers, de monteurs en aan mijzelf. Ik begrijp zijn situatie volledig. Soms worden coureurs afgerekend op wat ze in de auto zeggen, maar als je een microfoon bij voetballers zou houden, weet ik niet of dat veel beter zou zijn."
De Fransman benadrukt hoe klein de marges waren in de kwalificatie. "Als zevenvoudig wereldkampioen is het zwaar wanneer je teamgenoot op pole staat en jij sneuvelt in Q2. Maar hij zat in Q1 voor Charles en was in Q2 slechts een tiende langzamer. We hadden net zo goed beide auto's kunnen verliezen in Q2, terwijl Charles uiteindelijk pole pakte. Het verschil was dat Lewis twee tienden langzamer was dan Charles op het cruciale moment. Ik weet niet of we pech hadden met Lewis of geluk met Charles, maar het zat allemaal op het randje."
"Ik begrijp zijn frustratie, dat is normaal, en hij komt terug. In de race zat hij vast in een DRS-trein, maar zijn snelheid was goed wanneer hij vrij kon rijden. Ik weet zeker dat Hamilton terugslaat en weer zal presteren", besluit Vasseur vol vertrouwen.




