Ondanks de vele geruchten rondom het Ferrari-team is Charles Leclerc: "Gefrustreerd, maar gefocust”
Uitgegeven door Peter Vader • 22 juni 2025 10:25
Zelfs ver van huis blijft Ferrari volop in de belangstelling staan. Tijdens het raceweekend in Montreal doken er geruchten op over een mogelijk vertrek van teambaas Frédéric Vasseur, terwijl Charles Leclerc twijfels zou hebben over zijn toekomst bij het team. De verhalen zorgden voor flink wat commotie, maar Vasseur probeerde de rust te bewaren tijdens de persconferentie. Hij riep op tot respect voor het werk van het team en benadrukte hoe belangrijk het is om de groep te beschermen tegen onnodige externe druk.
Charles Leclerc maakte duidelijk hoe hij erin staat: “Uiteindelijk zijn het maar geruchten. Ik richt me liever op ons werk. We hoeven niemand iets te bewijzen.”
Teleurstellend resultaat op de baan
Op de baan waren de resultaten te weinig om over naar huis te schrijven: zowel Charles Leclerc als Lewis Hamilton eindigden respectievelijk op de vijfde en zesde plaats. Voor beide coureurs een tegenvallend resultaat, dat voor de nodige frustratie zorgde.
“Gefrustreerd, maar gefocust”
Na afloop van de race benadrukte Ferrari teambaas Frédéric Vasseur het belang van focus: “Als we ons laten afleiden en niet op het juiste mikpunt richten, verliezen we.” Die boodschap werd volmondig gedeeld door Leclerc: “Ik ben gefrustreerd dat ik dit weekend niet alles op een rijtje kreeg. Maar wat er verder allemaal speelt, heeft geen invloed op mij.”
De Monegask liet eerder in het weekend al weten hoe vertrouwd hij is met de complexe, vaak rumoerige werkomgeving bij Ferrari: “Zo werkt het bij Ferrari, dat is altijd al zo geweest.” Hij voegde daaraan toe: “Het team weet waar ik sta en wat mijn intenties zijn. Dat is het belangrijkste voor mij. Natuurlijk zingen er geruchten in het rond, dat hoort erbij. Maar ik denk niet dat die ons echt beïnvloeden.”
Blik op de toekomst
Leclerc maakte aan het eind van het weekend nog eens duidelijk hoe hij erin staat: “Uiteindelijk zijn het maar geruchten. Ik richt me liever op ons werk. We hoeven niemand iets te bewijzen.” Een volwassen houding, die laat zien dat hij in deze gevoelige fase van het seizoen vooral rust en duidelijkheid wil uitstralen. Iets wat de mannen uit Maranello hard nodig heeft om het vertrouwen van de fans terug te winnen. Op het asfalt bleef het antwoord helaas uit, maar in de Ferrari-pitbox lijkt de wil om als team vooruit te blijven kijken, sterker dan ooit.
Bron foto’s: media.ferrari
Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!