Norris met strategische stunt naar overwinning in Hongarije, Verstappen in anonimiteit naar P9 + UITSLAG
Uitgegeven door Tygo Bekkema • 3 augustus 2025 14:31
Lando Norris heeft de Grand Prix van Hongarije gewonnen. De Brit startte als derde en liep lange tijd achter de feiten aan, maar een alternatieve strategie hielp hem aan de overwinning. Oscar Piastri werd tweede, George Russell achter hem Max Verstappen eindigde als achtste na een anonieme race.

De mannen op de eerste startrij, Leclerc en Piastri, hielden formatie in de eerste ronde. Norris was de voornaamste verliezer van de openingsronde. Hij viel terug van P3 naar P5. George Russell en Fernando Alonso gingen hem voorbij.
Hoewel Alonso snel werd ingehaald door, liep Norris veel tijdverlies op in de beginfase. Verstappen, die als achtste startte, hield zich rustig gedurende de start en reed na twee rondes op P7. De Nederlander bleef lang vast hangen op de zevende stek, het bleek lastig om echt een volwaardige aanval in te zetten. De leiders ervaarden hetzelfde probleem.
In ronde achttien ging Verstappen, als eerste van de grote namen, naar binnen. De Nederlander ging van mediums naar hards. Piastri deed een ronde later hetzelfde in de hoop Leclerc in te halen. Dit lukte niet, maar het gat werd wel met twee seconden verkleind en bedroeg nu nog maar één tel.
Verschillende teams twijfelden over strategieën. Hoewel de tweestopper de meest gebruikelijke manier is, werd er plots ook nagedacht over een mogelijke éénstopper. Bij Red Bull begingen ze in elk geval een strategische mispeer. Na Verstappens stop kwam hij in zoveel verkeer terecht, dat hij steeds meer tijd verloor.
McLaren koos ook voor uiteenlopende strategieën. Piastri, die met Leclerc vocht om de leiding, werd gedwongen tot een tweestopper, terwijl Norris slechts één keer naar binnen ging.
Met een kleine veertig ronden te gaan maakte de Britse McLaren-coureur zijn eerste en enige stop. In ronde 41 ging Leclerc voor de tweede maal naar binnen. Hij moest een gat van zeven seconden dichten ten opzichte van Norris.
Piastri ging in ronde 46 naar binnen en moest vijf seconden goed maken ten opzichte van Leclerc en, belangrijker, twaalf seconden winnen op Norris. Al snel werd duidelijk dat McLaren en Norris een strategische coupe pleegden en daarmee de overwinning naar zich toe trokken. Maar Piastri ging nog wel voorbij aan Leclerc. Aan de meet was het gat tussen Piastri en Norris minder dan één seconde.
Terwijl Norris dus won, voor Piastri, zakte Leclerc er helemaal doorheen. De Monegask moest de laatste podiumplek weggeven aan Russell. Verstappen zagen we eigenlijk nauwelijks in beeld. De Red Bull-coureur moest het na zeventig rondes doen met P9. Onderstaand de volledige raceuitslag.
# Driver Team Time
1 Norris L. McLaren 70
2 Piastri O. McLaren +0.592
3 Russell G. Mercedes +21.721
4 Leclerc C. Ferrari +31.392
5 Alonso F. Aston Martin +58.800
6 Bortoleto G. Kick Sauber +1:03.885
7 Stroll L. Aston Martin +1:05.693
8 Lawson L. Racing Bulls +1:07.524
9 Verstappen M. Red Bull +1:08.714
10 Antonelli K. Mercedes 69
11 Hadjar I. Racing Bulls 69
12 Hamilton L. Ferrari 69
13 Ocon E. Haas 69
14 Gasly P. Alpine 69
15 Albon A. Williams 69
16 Hulkenberg N. Kick Sauber 69
17 Sainz C. Jr. Williams 69
18 Tsunoda Y. Red Bull 69
19 Colapinto F. Alpine 69
20 Bearman O. Haas DNF




