Formule 1

Nikita Mazepin ontslagen, Pietro Fittipaldi promoveert naar Haas-zitje van tweede rijder

Uitgegeven door Peter Vader • 4 maart 2022 07:45

Haas heeft besloten zijn Russische coureur Nikita Mazepin te ontslaan ten gunste van hun reserveoptie Pietro Fittipaldi. Naarmate de geruchten over zijn ontslag op gang kwamen en de dagen verstreken kwam er steeds meer zekerheid over het feit dat Mazepin zijn stoeltje bij het team zou verliezen, na de Russische invasie van Oekraïne en alle sancties die daarop werden opgelegd aan Russische en Wit-Russische atleten over de hele wereld.


Pietro Fittipaldi

Rusland exit
De beslissing van de FIA om hen toe te staan onder een neutrale vlag te strijden, kreeg reacties van over de hele wereld. De F1 had al eerder de geplande race van september op het Sochi Autodrom van de kalender van 2022 geannuleerd. Donderdag werd bevestigd dat het contract met de Russische Grand Prix volledig was ontbonden, waardoor Rusland in de toekomst geen plaats meer op de kalender zal hebben.

Mazepin ook exit
Het ontslag van Mazepin is een volgende stap genomen in een lange beweging van verandering in de F1-sport. Haas heeft een lucratieve sponsorovereenkomst verloren met Uralkali, een bedrijf dat wordt geleid door de vader van Mazepin. De 22-jarige Nikita Mazepin werkte vorig jaar samen met Mick Schumacher, maar kreeg vaak kritiek omdat hij ver verwijderd bleef van het tempo van zijn getalenteerde teamgenoot.

Promotie voor Pietro
Pietro Fittipaldi is de kleinzoon van tweevoudig F1-wereldkampioen Emerson Fittipaldi, die in 1980 met pensioen ging. Pietro stond in de rij om in 2022 door te gaan als de officiële test- en reservecoureur van Haas, maar het ziet er nu naar uit dat hij een promotie naar de startgrid krijgt. De 25-jarige Braziliaanse Amerikaan is een dubbele Indy 500-winnaar en verving Romain Grosjean in 2020 voor twee races na zijn crash tijdens de Grand Prix van Bahrein.

Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS