Nieuwe problemen met benzinesensor bij Red Bull: Total veroorzaker?
Uitgegeven door Casper Bekking • 21 april 2014 08:30
De brandstof van Total veroorzaakt de problemen met de benzinesensor van Red Bull Racing. Daniel Ricciardo werd na de Grand Prix van Australie uit de uitslag gehaald wegens een fout met de benzinemeting. Ook in de F1 GP van China kampte de kampioensformatie met problemen. De teamleiding van RBR ging direct naar de FIA om een oplossing te bespreken, zodat zij niet wederom gediskwalificeerd zouden worden. Ondertussen blijft het team op zoek naar de oorzaak van het probleem.
FIA’s technisch expert Fabrice Lom verklaarde dat de brandstof van Total naar alle waarschijnlijkheid de oorzaak is: “De sensor bevat een verpakking die beschadigd kan raken door de chemische samenstelling van de Total-benzine. Als dat gebeurt, werkt de sensor niet correct meer”, aldus Lom tegenover Speed Week.
De grote vraag is waarom de brandstof meer schade toebrengt aan de sensor van Red Bull Racing dan aan de meetinstrumenten van de overige drie Renaultteams, die met dezelfde brandstof rijden.




