Nico Rosberg onthult 'dolk in het hart' ontdekking over Lewis Hamilton bij Mercedes
Uitgegeven door Bas Kaligis • 8 augustus 2025 16:50
Nico Rosberg heeft onthuld hoe het was om teamgenoot te zijn van Lewis Hamilton bij Mercedes. De wereldkampioen F1 van 2016 noemt Hamilton een sterke lobbyist die uitstekend kon samenwerken met de Mercedes-leiding om te krijgen wat hij nodig had voor succes.

"Helaas is er veel lobbyen mogelijk als coureur wat je ten goede komt", vertelde Rosberg in de Sky F1-podcast. "Dat was een van Lewis' grootste sterktes toen ik tegen hem vocht bij Mercedes. Hij was echt goed in het opbouwen van sterke relaties met alle leiders."
Rosberg beschrijft hoe pijnlijk het was om te ontdekken dat Hamilton privé-ontmoetingen had met de top van het bedrijf. "Plotseling hoorde ik dat Lewis gisteravond in Stuttgart ging dineren met Dieter Zetsche, de CEO van Daimler. Het was als een dolk in het hart om dat te horen, want wie weet waarover ze spraken? Hij was daar heel goed in."
De timing van Rosbergs onthulling is opvallend, want Hamilton heeft zich nu weer bij een team gevoegd met een gevestigde teamleider. Charles Leclerc rijdt sinds 2019 voor Ferrari en heeft duidelijk gemaakt dat hij zijn toekomst bij het Italiaanse team ziet. Hamiltons komst heeft waarschijnlijk de teamdynamiek veranderd, zowel door zijn recordbrekende successen als het enorme bedrag dat Ferrari betaalde om hem binnen te halen.
Hoewel Hamiltons overstap veel ophef veroorzaakte, loopt het seizoen 2025 tot nu toe niet zoals gehoopt voor de Brit. Hij blijft achter bij teamgenoot Leclerc en vindt de SF-25 een bijzonder moeilijke uitdaging. Hamilton heeft al aangekondigd 'documenten' te hebben voorbereid met gedachten over de huidige auto en suggesties voor mogelijke aanpassingen.
"Hij zal die vaardigheden nu moeten gebruiken bij Ferrari, want het kan nooit kwaad om meer en meer steun van het team te krijgen", waarschuwt Rosberg over Hamiltons lobbytalent.
- 14-12Ferrari-kopstuk bagatelliseert frustratie van Hamilton: “Klinkt vaak heftiger dan het is”
- 14-12Nico Rosberg zegt hoop in Hamilton op: "Lewis zit hopeloos vast bij Ferrari"
- 14-12Optimisme over Formule 1-motor maar toekomstvisie Ferrari wankelt terwijl CEO John Elkann zwaar onder vuur ligt
- 14-12Laurent Mekies over uitdaging als opvolger Christian Horner: "Moesten doorgronden waarom de auto niet presteerde, want..."
- 14-12Dr. Helmut Marko: "Dit zou alweer het zesde seizoen worden, en dat rijmt niet meer met elkaar"
- 14-12Oscar Piastri naar Red Bull?
- 14-12Max Verstappen heeft videoboodschap voor Lando Norris en McLaren: "Geweldig om tot het einde tegen jullie te kunnen racen”
- 13-12"Formule 1 is doorgestoken kaart"
- 13-12Lando Norris in een rijtje met legendarisch wereldkampioenen
- 13-12Lando Norris negeerde waarschuwing McLaren na trauma Las Vegas
- 13-12Charles Leclerc verdedigt Lewis Hamilton: "Dit seizoen deels opgeofferd voor de nieuwe auto"
- 13-12VIDEO: Stofhappen met Jos Verstappen tijdens East African Safari Classic Rally
- 13-12De van Ferrari overgekomen Carlos Sainz: "Al met al zeer positief eerste jaar met Williams"
- 13-12Formule 1 in Abu Dhabi zorgde voor economische impuls van meer dan 300 miljoen dollar
- 13-12Lando Norris: "Ik hoop dat de wereldtitel mij niet verandert als coureur"
- 13-12Walking Dead-acteur Jeffrey Dean Morgan haalt keihard uit naar Zak Brown
- 13-12Jos Verstappen en Roger Hodenius doen het verdienstelijk in Kenia, Chager behoudt de leiding
- 12-12Mohammed Ben Sulayem herkozen als FIA-president: "We hebben veel hindernissen genomen"
- 12-12LIVE - FIA price-giving Oezbekistan, zonder Max Verstappen
- 12-12Max Verstappen bezocht nog de Red Bull-fabriek om het personeel te bedanken, maar mist FIA-gala door griep




