Laatste nieuws
• American Festival NASCAR Finals: Circuit Zolder maakt zich op voor een grote seizoensfinale met drie sterke kampioenschappen• VIDEO: Erik van Loon wil vooral plezier hebben en gaat fraaie rally's rijden• Charles Leclerc haalt uit naar Sergio Pérez over boordradio: "Rijdt hij nog voor Red Bull?"• Christian Horner reageert op geruchten: "Ik heb aanzienlijke financiële middelen achter me verzameld voor een mogelijke volgende stap"• OFFICIEEL: Na verlenging Max Verstappen, nu ook meerjarige deal Oracle Red Bull Racing en Laurent Mekies!• Quinn Janssen laat Nederlandse leeuw brullen in Valencia en pakt Junior-titel Tillotson: "Voelde echt ongelooflijk"• ENTRY LIST - Max Verstappen wacht loodzware GT-proef tussen ervaren specialisten tijdens spectaculaire seizoensfinale in Portimão• American Festival NASCAR Finals: Circuit Zolder maakt zich op voor een grote seizoensfinale met drie sterke kampioenschappen• VIDEO: Erik van Loon wil vooral plezier hebben en gaat fraaie rally's rijden• Charles Leclerc haalt uit naar Sergio Pérez over boordradio: "Rijdt hij nog voor Red Bull?"• Christian Horner reageert op geruchten: "Ik heb aanzienlijke financiële middelen achter me verzameld voor een mogelijke volgende stap"• OFFICIEEL: Na verlenging Max Verstappen, nu ook meerjarige deal Oracle Red Bull Racing en Laurent Mekies!• Quinn Janssen laat Nederlandse leeuw brullen in Valencia en pakt Junior-titel Tillotson: "Voelde echt ongelooflijk"• ENTRY LIST - Max Verstappen wacht loodzware GT-proef tussen ervaren specialisten tijdens spectaculaire seizoensfinale in Portimão
Formule 1

Nico Hulkenberg scoort P4 in kwali, straf hangt boven zijn hoofd: "Alles staat op het spel"

Door Frank Korsel7 december 2024 · 17:02 uur1 min lezen
Nico Hulkenberg scoort P4 in kwali, straf hangt boven zijn hoofd: "Alles staat op het spel"

Nico Hulkenberg kende een fenomenale kwalificatie voor de Grand Prix van Abu Dhabi. De Haas-coureur noteerde de vierde tijd, maar weet nog niet zeker of hij van deze positie mag vertrekken. Hij moet zich namelijk melden bij de stewards. Hij zou in de pitlane hebben ingehaald en dat is niet toegestaan.

De coureurs van Haas zijn al het hele weekend razendsnel. Kevin Magnussen kon niet shinen, maar Hulkenberg hield de eer hoog voor het Amerikaanse team. De afzwaaiend Haas-coureur sprak na de kwalificatie trots met Sky Sports F1: "Ik had al een goed gevoel tijdens de eerste vrije training en had een goed idee dat top 10 dit weekend zeker mogelijk was. Maar zo goed? Nee, dat had ik niet verwacht”, begint de Nederlands sprekende Duitser.

"Veel van de topfavorieten hebben het een beetje moeilijk, maar de auto was goed en wij waren goed in de uitvoering. Een hele goede kwaliteit voor ons dus. We hebben het hele jaar laten zien dat het niet meer om een kwalificatie auto gaat, dat we ook op zondag goed zijn, dus ik denk dat er nog alles op het spel staat.”

"Het wordt duidelijk een uitdaging. Er zitten een hoop auto's met een vergelijkbaar tempo achter ons en duidelijk een paar snellere met Max en Checo en de Ferrari van Leclerc, dus ik verwacht een uitdagende zware race."

Hulkenberg moet zich nog melden bij de stewards. Volg RaceXpress voor nieuws over het oordeel van de stewards.

F
Frank Korsel
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×