Formule 1

Nico Hülkenberg haalt uit naar critici van nieuwe F1-regels: "Kijk dan gewoon niet"

Uitgegeven door Celine Boerboom • 15 mei 2026 14:02

Nico Hülkenberg heeft stevig gereageerd op de aanhoudende kritiek op de nieuwe Formule 1-regels. Volgens de Duitser moet de sport vooruit blijven kijken, en hoeven mensen die het huidige racen niets vinden simpelweg niet te kijken.

Nico Hulkenberg

Tijdens het raceweekend in Miami voerde de FIA opnieuw kleine aanpassingen door aan de 2026-regels, nadat coureurs klaagden over extreem batterijmanagement en grote snelheidsverschillen op rechte stukken.

Hoewel de meningen over die wijzigingen verdeeld blijven, vindt Hülkenberg dat veel kritiek voorbijgaat aan waar Formule 1 eigenlijk voor staat. “Om eerlijk te zijn is het altijd zo geweest in de Formule 1,” vertelde hij. Volgens de Duitser draait F1 nu eenmaal om technologische vooruitgang. “Formule 1 gaat over het leiden op technologisch vlak en je moet meegaan met de tijd.”

Daarbij wees hij naar de veranderingen binnen de auto-industrie. “Als je kijkt naar de automotivewereld van vijf of tien jaar geleden, dan ziet die er nu compleet anders uit.” Hülkenberg vindt bovendien dat het racen onder de nieuwe regels helemaal niet zo slecht is als sommige critici beweren. “De eerste races van dit seizoen waren gewoon vermakelijk,” stelde hij.

Volgens hem was er juist veel actie op de baan. “Het was leuk om naar te kijken met genoeg gevechten.” En daarna volgde een bijzonder directe boodschap richting critici van de sport. “Als je het niet leuk vindt, hoef je niet te kijken.”

Ondertussen gaan binnen de paddock ook steeds meer stemmen op voor een mogelijke terugkeer van V8-motoren vanaf 2030 of 2031. Maar ook daar zet Hülkenberg vraagtekens bij. “Formule 1 blijft zich altijd ontwikkelen,” benadrukte hij. Hoewel hij zelf ook fan is van de klassieke atmosferische V10- en V12-motoren, ziet hij dat volgens hem niet als een realistische toekomst. “Natuurlijk houden puristen van het oude geluid, ik ook, maar de realiteit werkt nu eenmaal anders.”

Volgens Hülkenberg werd de Formule 1 de afgelopen jaren mede door duurzaamheid en de auto-industrie richting deze nieuwe technologie geduwd. “Als je relevant wilt blijven als business en entertainmentproduct, moet je die weg volgen,” besloot hij.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS