Formule 1

Netflix F1-sensatie: 'Vertrek bij Red Bull Racing was het beste wat mij overkwam'

Uitgegeven door Bas Kaligis • 4 februari 2026 06:02

Voormalig Haas-teambaas Guenther Steiner beschouwt zijn vertrek bij Red Bull Racing als het beste wat hem in zijn leven is overkomen. Die stap opende de deur naar de Verenigde Staten en leidde uiteindelijk tot de oprichting van het Haas F1-team.

Guenther Steiner F1

Toen Red Bull in 2005 het Jaguar-team overnam, werd Steiner technisch directeur van de nieuwe renstal. Met de komst van Adrian Newey een jaar later werd het te druk, waarna Steiner naar de VS vertrok om het NASCAR-programma van Red Bull te leiden. Achteraf bleek dat de perfecte zet.

"Het werd vol en terugkijkend was dat mijn geluksmoment", aldus Steiner. "Het opende de deur naar Amerika. Ik wilde altijd al in de VS wonen, maar had nooit een werkvisum. Eenmaal daar begon ik mijn eigen composietbedrijf, dat nu driehonderd medewerkers telt. En het gaf me de kans om een Formule 1-team op te zetten. In Europa was dat nooit gelukt, want daar had ik geen investeerder gevonden."

Steiner keerde in 2016 terug in de Formule 1. Hij wist de Amerikaanse zakenman Gene Haas te overtuigen om een team te financieren en bouwde de renstal vanaf nul op, inclusief partnerschappen met Dallara en Ferrari. Het lastigste was om toenmalig F1-baas Bernie Ecclestone te overtuigen, die sceptisch stond tegenover nieuwe teams.

"Er waren zoveel mensen die een team wilden beginnen. Voor Bernie was het steeds: 'Niet weer eentje'", herinnerde Steiner zich. "Zonder de hulp van Niki Lauda, Stefano Domenicali en Jean Todt had Bernie nooit ja gezegd. Het kantelpunt kwam toen Niki zei: 'Als Guenther het doet, komt het goed.' Ook Charlie Whiting, de toenmalig technisch directeur van de FIA die helaas is overleden, steunde me enorm."

Steiner leidde Haas tot eind 2023, waarna Ayao Komatsu hem opvolgde. Achteraf de Netflix F1-sensatie graag een aandeel in het team gehad, zeker gezien de explosieve waardestijging van F1-teams. "Als ik had geweten dat teams binnen vijf jaar miljarden waard zouden zijn, had ik mezelf waardevoller gemaakt", besloot hij. "Maar ik had destijds het geld niet om aandeelhouder te worden, dus ik kan niet klagen."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS