Na Hinwil in Zwitserland en Neuburg in Duitsland nu ook een Audi F1-vestiging in Motorsport Valley in Engeland
Uitgegeven door Peter Vader • 6 februari 2025 18:45
Audi wil nog dit jaar een nieuw technisch centrum openen in Groot-Brittannië. Dat zou dan de derde locatie worden van het F1-team uit Hinwill in Zwitserland. Daar is ooit het Sauber Formule 1-avontuur begonnen en is er nog steeds het aerodynamicacentrum gevestigd. De tweede Sauber locatie is Audi's Motorsport Competence Center in Neuburg an der Donau in Duitsland. Dat is een vestigingsplaats van Audi, waar het motorencentrum van het Audi Formule 1-project is gevestigd. Daar komt nu nog een derde locatie bij.
Motorsport Valley
Het nieuwe centrum komt in een van de meest prestigieuze gebieden voor de autosport, namelijk in Motorsport Valley. Hier zijn al talloze andere Formule 1-teams gevestigd en er is een grote concentratie van hooggekwalificeerde technici en ingenieurs in de sector. Sauber onderzoekt momenteel verschillende locaties voor de nieuwe faciliteit, waaronder Bicester, Silverstone en Milton Keynes. Het doel is om het technische centrum komende zomer te openen.
Meest strategische locatie
Het Sauber Motorsport Technology Centre UK zal in principe de meest strategische locatie worden. Het moet de duurzaamheid van het project met Audi op de lange termijn waarborgen en een fundamentele logistieke rol te spelen in de voorbereiding en het beheer van toekomstige uitdagingen in de Formule 1.
Sterk, samenwerkend netwerk
Mattia Binotto, Chief Operating Officer en Technisch Directeur van Sauber, kondigde met veel enthousiasme de opening van het nieuwe technische centrum aan. “Door onze aanwezigheid in het Verenigd Koninkrijk uit te breiden, kunnen we dicht bij een van de meest dynamische motorsportecosystemen ter wereld blijven. Het idee is om een sterk, samenwerkend netwerk te creëren tussen Hinwil en het Verenigd Koninkrijk, dat innovatie en prestaties zal stimuleren, terwijl het tegelijkertijd onze lange termijnstrategie met Audi ondersteunt.” Komende zomer zien we wat het resultaat is, maar dat het Audi menens is om in de Formule 1 te blijven, is met deze zet wel duidelijk.
Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met onder andere Jos en Max Verstappen, Tom Coronel en meer. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!